Ներքին Խնձորեսկում նոր սահմանապահ ուղեկալ Է բացվել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Պետական սահմանի պահպանությունը ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության գործունեության հիմնական ուղղություններից է։ ՀՀ կառավարության կողմից հատկացված միջոցներով շատ կարճ ժամանակահատվածում կառուցվել են ժամանակակից պահանջներին համապատասխան սահմանապահ ուղեկալներ։
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերի N ջոկատում տեղի ունեցավ «Ներքին Խնձորեսկ» սահմանապահ հերթական ուղեկալի բացման հանդիսավոր արարողությունը, որը մեկնարկեց ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո:
ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատարի 1-ին տեղակալ-շտաբի պետ, գնդապետ Էդգար Հունանյանն Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի  և Սահմանապահ զորքերի ղեկավարության անունից շնորհավորեց զինծառայողներին՝ նորակառույց ուղեկալում ծառայություն իրականացնելու կապակցությամբ, և նշեց,  որ հայրենիքի սահմանների հուսալի պահպանությունն ազգային անվտանգության ապահովման կարևորագույն ուղղություններից է, հավելելով, որ նորակառույց սահմանապահ ուղեկալն ապահովված է ժամանակակից տեխնիկայով, սպառազինությամբ, նյութատեխնիկական միջոցներով և անհրաժեշտ այլ պարագաներով:
Սահմանապահ զորքերի ղեկավարությունը շրջայց կատարեց նորակառույց ուղեկալի սպայական կացարանում՝ ծանոթացավ զինծառայողների կենցաղային պայմաններին, որոնք ամբողջությամբ համապատասխանում են ժամանակակից չափորոշիչներին՝ հագեցած են սահմանապահ ուղեկալի սպաների ընտանիքների բնակության համար անհրաժեշտ գույքով և տեխնիկայով։
Այցի ավարտին ՀՀ ԱԱԾ ղեկավարության անունից համապատասխան հանձնարարականներ տրվեցին Սահմանապահ զորքերի ուղեկալում ծառայություն իրականացնող սպայական անձնակազմին։

В Неркин Хндзореске открылся новый пограничный пост (ВИДЕО)
Защита государственной границы является одним из основных направлений деятельности Службы национальной безопасности РА. На средства, выделенные правительством РА, в очень короткие сроки были построены пограничные посты в соответствии с современными требованиями.
В отряде N пограничных войск СНБ РА состоялась церемония открытия очередного пограничного поста «Неркин Хндзореск», который начался под звуки государственного гимна РА.
1-й заместитель начальника штаба Пограничных войск СНБ РА полковник Эдгар Унанян от имени директора СНБ и руководства Пограничных войск поздравил военнослужащих по случаю открытия нового пограничного поста и отметил, что надежная охрана границ Родины является одним из важнейших направлений обеспечения национальной безопасности, добавив, что вновь построенный пограничный пост оснащен современной техникой, вооружением, материально-техническим обеспечением и другими необходимыми аксессуарами.
Руководство пограничных войск совершило экскурсию по вновь построенному офицерскому общежитию, ознакомилось с условиями проживания военнослужащих, полностью отвечающими современным стандартам, оснащенным необходимым имуществом и оборудованием для проживания семей пограничников.
По итогам визита от имени руководства Службы национальной безопасности Республики Армения были даны соответствующие указания офицерам, осуществляющим службу по конвоированию Пограничных войск.