Տիգրան Ավինյանը սեպտեմբերի 22-ին է ANIF -ի խորհրդից դուրս գալու դիմում ներկայացրել նախարարին. խոսնակ
13 Նոյեմբերի, 15:47
Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հայկ Կոստանյանը հայտարարություն է տարածել, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Ի պատասխան զլմ-ներում տեղ գտած տեղեկատվության՝ առ այն, որ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հեռացվել է Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ANIF) խորհրդից, տեղեկացնում եմ, որ ս․թ․ սեպտեմբերի 22–ին քաղաքապետը խորհրդի անդամի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցնելու վերաբերյալ դիմում է ներկայացրել էկոնոմիկայի նախարարին՝ հիմք ընդունելով «Բաժնետիրական ընկերությունների մասին» օրենքի 67-րդ հոդվածի 1-ին մասի 5-րդ ենթակետը, նույն օրենքի 85-րդ հոդվածը և «Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդ» ՓԲ ընկերության 14.3 կետը։ Դիմումը ս․թ․ նոյեմբերի 10-ին ընդունվել է»:

Тигран Авинян 22 сентября подал министру заявление о выходе из правления ANIF. Пресс-секретарь
Пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян распространил заявление, в котором, в частности, говорится:
«В ответ на появившуюся в газетах информацию о том, что мэр Еревана Тигран Авинян исключен из правления Государственного фонда интересов Армении (ANIF), сообщаю вам, что 22 сентября мэр подал министру экономики заявление о досрочном прекращении полномочий члена совета на основании подпункта 5 части 1 статьи 67 Закона об акционерных обществах, статьи 85 того же закона и пункта 14 «Фонда государственных интересов Армении». Заявление было принято 10 ноября».