Նոյեմբերի 10-ին հանձնաժողովը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է ««Երևան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը նշել է, որ գործող օրենքով ավագանու ակտերն ընդունվելուց հետո մեկշաբաթյա ժամկետում տեղադրվում են քաղաքապետարանի պաշտոնական համացանցային կայքում:
«Առաջարկում ենք, որ քաղաքապետի իրավական ակտերը, ավագանու նորմատիվ անհատական և ներքին իրավական ակտերն ընդունվելուց հետո` մեկշաբաթյա ժամկետում ներկայացվեն լիազոր մարմին՝ նորմատիվ իրավական ակտերի հրապարակման միասնական կայքում հրապարակելու նպատակով: Միևնույն ժամկետում այն կտեղադրվի նաև քաղաքապետարանի պաշտոնական համացանցային կայքում: Այսինքն՝ Երևան քաղաքի գրեթե բոլոր իրավական ակտերն ընդունվելուց հետո կհրապարակվեն նորմատիվ իրավական ակտերի հրապարակման միասնական կայքում»,- ասել է Վաչե Տերտերյանը:

Решения мэра также будут опубликованы на едином сайте нормативных правовых актов.
10 ноября комиссия обсудила второе чтение законопроекта "О внесении изменений и дополнений в закон о местном самоуправлении в городе Ереване".
Заместитель министра территориального управления и инфраструктуры РА Ваче Тертерян отметил, что согласно действующему закону акты Совета старейшин размещаются на официальном сайте муниципалитета в течение недели после их принятия.
"Предлагаем после принятия правовых актов мэра, нормативных индивидуальных и внутренних правовых актов Совета старейшин в недельный срок передать их в уполномоченный орган для размещения на едином сайте для публикации. При этом оно будет размещено на официальном сайте мэрии. То есть практически все правовые акты города Еревана будут опубликованы на едином сайте для публикации нормативных правовых актов после их принятия", - сказал Ваче Тертерян.