Քննարկվել են Հայաստանում ջրածնի արտադրության, ամոնիակի վերածման, պահեստավորման, փոխադրման հնարավորությունները
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունում նոյեմբերի 9-ին կայացել է հանդիպում՝ նվիրված Ջրածնի տնտեսության նախագծի քննարկմանը, որը վարել է նախարար Վահան Քերոբյանը։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ՀՀ վարչապետի խորհրդական Արտաշես Թումանյանը, «Բի-Դի-Օ Ըդվայզորի»  ՓԲԸ-ի, Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի և էներգախնայողության հիմնադրամի, «Արեգակյան էներջի» ընկերության ներկայացուցիչներ։
Հանդիպման ընթացքում նախարարը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը ներկայումս ձգտում է ընդլայնել երկրի կարողությունները վերականգնվող էներգիա արտադրելու ուղղությամբ և քննարկում է «կանաչ ջրածնի» արտադրության ծրագրի իրականացումը։
Այնուհետև քննարկվել են Հայաստանում ջրածնի արտադրության, ամոնիակի վերածման, պահեստավորման, փոխադրման հնարավորություններին, արտադրման տեխնոլոգիաներին, ջրածնի հետ կապված ենթակառուցվածքների կառուցմանը, իրացման արժեշղթաների ապահովմանն առնչվող խնդիրներ։

Обсуждены возможности производства водорода, переработки, хранения и транспортировки аммиака в Армении
9 ноября в Министерстве экономики РА состоялось совещание, посвященное обсуждению проекта "Водородная экономика", под председательством министра Ваана Керобяна. На встрече также присутствовали советник премьер-министра РА Арташес Туманян, представители ЗАО "Би-Ди-О-Эдвайзор", Фонда возобновляемой энергетики и энергосбережения Армении и компании "Арегакян Энерджи".
В ходе встречи министр отметил, что правительство РА в настоящее время стремится расширить возможности страны по производству возобновляемой энергии и обсуждает реализацию проекта производства «зеленого водорода».
Затем были обсуждены проблемы, связанные с производством водорода, конверсией аммиака, возможностями хранения, транспортировки, технологиями производства, строительством водородной инфраструктуры в Армении.