Մաթևոս Ասատրյանի մահը ծանր հարված է մեզ համար. Նիկոլ Փաշինյան
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Մաթևոս Ասատրյանի մահը ծանր հարված է մեզ համար. նշել է Նիկոլ Փաշինյանը իր ցավակցական գրառման մեջ։
«ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Մաթևոս Ասատրյանի մահը ծանր հարված է մեզ համար: Մաթևոսը մարդ է, ում վրա կարելի է հենվել, վստահ լինելով, որ դժվար պահին նա կլինի իր տեղում, ուրախ պահին էլ կլինի իր տեղում, միշտ կլինի իր տեղում:
Իր տեղում լինելը կախված չէ հանգամանքից: Իր տեղում լինելը կախված է իր տեղի գիտակցումից, իր տեղի նկատմամբ պատասխանատվության և սեփականության զգացումից:
Եվ դա մի տեղ է, որ հնարավոր չէ լրացնել, որովհետև դա միայն իր տեղն է: Եվ մենք կզգանք քո ներկայությունը մեր կողքին: Ննջիր խաղաղությամբ, Եղբա՛յր»:

Смерть Матевоса Асатряна – тяжелый удар для нас. Никол Пашинян
Смерть депутата Матевоса Асатряна от фракции «Гражданский договор» НС является для нас тяжелым ударом. Об этом заявил Никол Пашинян в телеграмме соболезнования.
«Смерть депутата Матевоса Асатряна от фракции «Гражданский договор» НС является тяжелым ударом для нас. Матевос – человек, на которого можно было положиться, будучи уверенным, что он будет на своем месте как в трудную минуту, так и в счастливую минуту, он всегда был на своем месте.
Находиться на своем месте не зависит от обстоятельств. Нахождение на своем месте зависит от осознания своего места, чувства ответственности и владения своим местом.
И это место невозможно заполнить, потому что это только его место. И мы чувствуем твое присутствие рядом с нами. Покойся с миром, брат."