Ադրբեջանական լրատվականները հայտնում են որ Ադրբեջանի դատարանի մեղադրական կողմի դատախազը 15 տարվա ազատազրկում է պահանջել Վագիֆ Խաչատրյանի համար։ Գործով մեղադրող, գլխավոր դատախազի օգնական Սեքսենտ Սուլթանովը ելույթ է ունեցել և պահանջել Վագիֆ Խաչատրյանին դատապարտել 15 տարվա ազատազրկման։ Դատախազն իր ճառում հայտարարել է, որ Վագիֆ Խաչատրյանն իր պատժի առաջին 5 տարին պետք է անցկացնի բանտում, իսկ մնացածը՝ խիստ ռեժիմի գաղութում։
Վագիֆ Խաչատրյանի փաստաբանը դատարանից ժամանակ է խնդրել պաշտպանական ճառով հանդես գալու համար։ Դատական նիստը հետաձգվել է մինչև ժամը 14:00-ն։

Вагифу Хачатряну грозит 15 лет тюрьмы
Как сообщают азербайджанские СМИ, прокурор азербайджанского суда потребовал для Вагифа Хачатряна 15 лет лишения свободы. Сексент Султанов,  помощник главного прокурора, выступил с речью и потребовал приговорить Вагифа Хачатряна к 15 годам лишения свободы. В своем выступлении прокурор заявил, что первые 5 лет срока Вагиф Хачатрян должен провести в тюрьме, а остальные - в колонии строгого режима.
Адвокат Вагифа Хачатряна попросил у суда время для выступления в защиту. Судебное заседание перенесено на 14:00.