ԼՂ-ում ավարտվել է խաղաղապահ անձնակազմի ռոտացիան․ ՌԴ ՊՆ
Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է առաջադրանքներ իրականացնել Ղարաբաղում։ Պահպանվում է շարունակական փոխգործակցությունը Բաքվի հետ՝ ուղղված խաղաղ բնակչության անվտանգության ապահովմանը և մարդասիրական իրավունքի պահպանմանը։
Ինչպես տեղեկանում ենք ՌԴ ՊՆ տեղեկագրից, ռուսական խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում հրադադարի ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել։ Վերահսկման համակարգի օպտիմալացման շրջանակներում Շուշիում փակվել է մեկ դիտակետ։ Ընդհանուր առմամբ՝ սեպտեմբերի 19-ից փակվել է 10-ը դիտակետ և 16 ժամանակավոր դիտակետ։
Ավարտվել է խաղաղապահ անձնակազմի ռոտացիան, ինչպես նաև զենքի և զինտեխնիկայի տեղափոխումը ՌԴ՝ պլանային վերանորոգման նպատակով։ Շարունակում են աշխատանքները էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը բնակեցված տարածքներին վերականգնելու նպատակով։

Завершилась ротация миротворческого контингента в Нагорном Карабахе. Министерство обороны Российской Федерации
Российский миротворческий контингент продолжает выполнять задачи в Карабахе. Поддерживается постоянное сотрудничество с Баку, направленное на обеспечение безопасности гражданского населения и сохранение гуманитарного права.
Как стало известно из бюллетеня Минобороны РФ, нарушений режима прекращения огня в зоне ответственности российских миротворческих войск зафиксировано не было. В рамках оптимизации системы управления в Шуши закрыт один наблюдательный пункт. Всего с 19 сентября были закрыты 10 наблюдательных пунктов и 16 временных наблюдательных пунктов.
Завершена ротация миротворческого контингента, а также передача вооружения и военной техники в Российскую Федерацию для планового ремонта. Продолжаются работы по восстановлению электроснабжения населенных пунктов.