«Չեմ հիշում, որ Հայաստանը երբևէ այսքան ցածր գործազրկության մակարդակ ունեցած լինի». նախարար
Հայաստանում գործազրկության մակարդակը գնալով նվազում է. հայտարարել է ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը․ «Ես վիճակագրությանը նախկինում չեմ հետևել, բայց չեմ հիշում, որ երբևէ այսքան ցածր գործազրկության մակարդակ ունեցած լինի Հայաստանը»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ աշխատանքի հետ կապված ծրագրերը պետք է բարելավել, և ցանկալի է աշխատանքի տեղավորման աջակցության ծրագրերին բիզնես նպատակահարմարության տեսանկյունից նայել։
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանն էլ որոշ ցուցանիշներ է հրապարակել՝ տեղեկացնելով, որ 2023 թվականին գործազրկության ցուցանիշը 11,7% է, իսկ 2022թ․ նույն ժամանակահատվածում 13% էր:

«Я не помню, чтобы в Армении когда-либо был такой низкий уровень безработицы». Министр
Уровень безработицы в Армении снижается. Об этом сообщил министр финансов Ваге Оганесян . "Я раньше не следил за статистикой, но не припомню, чтобы в Армении когда-либо был такой низкий уровень безработицы", - сказал он, добавив, что программы, связанные с трудоустройством, должны быть улучшены, и желательно пересмотрены с точки зрения целесообразности бизнеса.
Министр труда и социальных вопросов Нарек Мкртчян также опубликовал некоторые показатели, сообщив, что уровень безработицы в 2023 году составил 11,7%, а а тот же период в 2022 году он составил 13%.