Գնել Սանոսյանը կարևորել է տարբեր ուղղություններով Հայաստան-ԵՄ համագործակցությունը
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսի գլխավորած պատվիրակությանը։
Նախարարը ողջունել է դեսպանին և հաջողություններ մաղթել հայաստանյան առաքելության ընթացքում։ Նախարարը կարևորել է տարբեր ուղղություններով Հայաստան-ԵՄ համագործակցությունը, այդ համագործակցության օրակարգի հետագա ընդլայնումն ու խորացումը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև բազմաշերտ հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցերի։ Անդրադարձ է կատարվել համայնքների զարգացման, էներգետիկ, տրանսպորտային, ջրային, ավիացիոն և այլ ոլորտներում առկա համագործակցության վերաբերյալ հարցերի։
Նախարար Սանոսյանը շնորհակալություն է հայտնել ԵՄ դեսպանին Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածների հարցում ցուցաբերած աջակցության համար։

Гнел Саносян подчеркнул важность сотрудничества Армения-ЕС в различных направлениях
Министр территориального управления и инфраструктуры РА Гнел Саносян принял делегацию, возглавляемую главой делегации ЕС в Армении послом Василисом Марагосом.
Министр поприветствовал посла и пожелал успехов в работе армянской миссии. Министр подчеркнул важность сотрудничества Армения-ЕС в различных направлениях, дальнейшего расширения и углубления повестки дня этого сотрудничества.
В ходе встречи собеседники затронули ряд вопросов повестки многоплановых отношений между Арменией и Евросоюзом. Были затронуты вопросы, связанные с общественным развитием, энергетикой, транспортом, водной промышленности, авиацией и другим сотрудничеством.
Министр Саносян поблагодарил посла ЕС за поддержку в вопросе вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха.