Գնել Սանոսյանը կարևորել է տարբեր ուղղություններով Հայաստան-ԵՄ համագործակցությունը
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսի գլխավորած պատվիրակությանը։
Նախարարը ողջունել է դեսպանին և հաջողություններ մաղթել հայաստանյան առաքելության ընթացքում։ Նախարարը կարևորել է տարբեր ուղղություններով Հայաստան-ԵՄ համագործակցությունը, այդ համագործակցության օրակարգի հետագա ընդլայնումն ու խորացումը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև բազմաշերտ հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցերի։ Անդրադարձ է կատարվել համայնքների զարգացման, էներգետիկ, տրանսպորտային, ջրային, ավիացիոն և այլ ոլորտներում առկա համագործակցության վերաբերյալ հարցերի։
Նախարար Սանոսյանը շնորհակալություն է հայտնել ԵՄ դեսպանին Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածների հարցում ցուցաբերած աջակցության համար։

RA Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan received the delegation led by Ambassador Vassilis Maragos, the head of the EU delegation in Armenia.
The minister welcomed the ambassador and wished them success during the Armenian mission. The minister emphasized Armenia-EU cooperation in various directions and the further expansion and deepening of this cooperation agenda.
During the meeting, the interlocutors touched on several issues on the agenda of multi-layered relations between Armenia and the European Union. Reference was made to issues related to community development, energy, transport, water, aviation, and other cooperation.
Minister Sanosyan thanked the EU ambassador for his support in the matter of forcibly displaced persons from Nagorno-Karabakh.