Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Ներքին Խնձորեսկ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է հայ-ադրբեջանական սահմանին գտնվող Ներքին Խնձորեսկ գյուղ։ Նախագահին դիմավորել են Սյունիքի մարզպետը Ռոբերտ Ղուկասյանը, Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանը և Հայաստան համահայկական հիմնադրամի փոխնախագահ Արարատ Խլղաթյանը։
Արարատ Խլղաթյանը նախագահ Խաչատուրյանին է ներկայացրել հիմնադրամի ծրագրերով գյուղում կառուցվող տիպային տները, որոնք կտրվեն բնակարանային խնդիր ունեցող ընտանիքներին։ Այնուհետև Հանրապետության նախագահը շրջել է գյուղում, այցելել գյուղի մանկապարտեզ։
Անմիջական մթնոլորտում նախագահը զրուցել է Ներքին խնձորեսկցիների հետ, պատասխանել նրանց հարցերին և տեղեկացել գյուղ հասնող ճանապարհի և այլ խնդիրների վերաբերյալ։

Ваагн Хачатурян посетил Неркин Хндзореск
Президент Республики Ваагн Хачатурян посетил село Неркин Хндзореск на армяно-азербайджанской границе. Президента приветствовали губернатор Сюникской области Роберт Гукасян, мэр Горисской общины Аруш Арушанян и вице-президент Всеармянского фонда Арарат Хлгатян.
Арарат Хлгатян представил президенту Хачатуряну типовые дома, строящиеся в селе по программам фонда, которые будут переданы семьям, испытывающим жилищные проблемы. После этого Президент Республики посетил сельский детский сад.
В непринужденной обстановке президент пообщался с жителями села, ответил на их вопросы и проинформировал их о дороге в село и других проблемах.