Team Energy․ Էլեկտրական մեքենայով ճամփորդություն՝ առանց լիցքավորման մասին մտածելու
Էլեկտրական մեքենաների օգտագործումը Հայաստանում խթանելու և հեշտացնելու նպատակով Team Telecom Armenia-ն մեկնարկել է Team Energy նախագիծը։
Team Energy էլեկտրական մեքենաների լիցքավորման կայանների ցանցն արդեն հասանելի է ՀՀ ողջ տարածքում։ Արագ և գերարագ լիցքավորող AC ու DC լիցքավորիչները էլեկտրական մեքենաների սիրահարներին կօգնեն իրենց ճամփորդությունը դարձնել ավելի հեշտ, անխոչընդոտ ու հաճելի։
«Team Energy-ն Team էկոհամակարգի այն նախագիծն է, որտեղ հատվում են հեռահաղորդակցությունը, տեխնոլոգիան և էկոլոգիան։ Մեր բոլոր նախագծերում առաջարկում ենք լուծումներ, որոնք օգտակար կլինեն սպառողներին, իսկ երկարաժամկետ հեռանկարում կբերեն նաև մտածելակերպի փոփոխության։ Team Energy-ի զարգացումը նպաստելու է շրջակա միջավայրի համար էկոլոգիապես մաքուր մեքենաների ավելացմանը՝ զգալիորեն կրճատելով օդի աղտոտվածությունը և տրանսպորտային ծախսերը»,- նշում է Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Կայանները նախատեսված են բոլոր տեսակի էլեկտրական մեքենաների լիցքավորման համար։ Դրանք տեղադրված են Երևանում, մարզերում, ինչպես նաև հիմնական և միջպետական նշանակություն ունեցող ճանապարհներին։ Team Energy-ի գերարագ լիցքավորման DC կայանները ապահովում են մինչև 160 կՎ/ժամ հզորություն։
Team Energy հավելվածը հնարավորություն է տալիս գտնել մոտակա լիցքավորման կետերը, հեշտությամբ կատարել լիցքավորում և վճարել բանկային քարտի միջոցով, իսկ Team Telecom Armenia-ի բաժանորդ լինելու դեպքում` նաև Team-ի հեռախոսահամարի հաշվեկշռից։

Team Energy: Traveling in an electric car without having to think about recharging
To promote and facilitate the use of electric vehicles in Armenia, Team Telecom Armenia launched the Team Energy project.
The network of Team Energy electric car charging stations is already available throughout the territory of Armenia. Fast and ultra-fast charging AC and DC chargers will help electric car lovers make their journey more manageable, smoother, and enjoyable.
"Team Energy is the project of the Team ecosystem, where telecommunications, technology, and ecology intersect. In all our projects, we offer solutions that will be useful to consumers and bring about a change in mindset in the long run. The development of Team Energy will contribute to the increase of ecologically clean cars for the environment, significantly reducing air pollution and transportation costs," says Hayk Yesayan, General Director of Team Telecom Armenia.
The stations are intended for charging all types of electric vehicles. They are installed in Yerevan, regions, and primary and interstate roads. Team Energy's high-speed DC charging stations provide up to 160 kV/h of power.
The Team Energy application allows you to find the nearest charging points, quickly charge and pay using a bank card, and if you are a Team Telecom Armenia subscriber, also from the balance of the Team phone number.