Վահան Քերոբյանը մասնակցել է անասնապահական խոշոր համալիրի բացման արարողությանը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հոկտեմբերի 28-ին Լոռու մարզի Տաշիր համայնքում մասնակցել է «Երեմյան Փրոջեքթսի»՝ իր տեսակի մեջ առաջին ու եզակի անասնապահական խոշոր համալիրի պաշտոնական բացման արարողությանը։
Ներդրումային ծրագրի շրջանակում Տաշիր համայնքում ձեռք է բերվել մոտ 300 հեկտար վարելահող, և 32 հեկտար տարածության վրա շուրջ 70  հազար քմ. տարածք է կառուցվել ու կահավորվել։ Շինարարական աշխատանքները տևել են 14 ամիս։
Ծրագիրն իրականացվում է Եվրասիական զարգացման բանկի, ինչպես նաև Հայաստանի կառավարության ֆինանսական աջակցությամբ, որը «ՀՀ անասնաբուծության ոլորտում իրականացվող ներդրումային ծրագրերի աջակցություն» ծրագրի շրջանակում մասնակիորեն սուբսիդավորել է սույն նախագծի ներդրումային ծախսերը։

Ваан Керобян принял участие в церемонии открытия крупного животноводческого комплекса
28 октября министр экономики РА Ваан Керобян принял участие в официальной церемонии открытия первого и уникального в своем роде крупного животноводческого комплекса "Еремян Проджектс" в общине Ташир Лорийской области.
В рамках инвестиционной программы в общине Ташир приобретено около 300 гектаров пашни, а на площади 32 гектара - около 70 тысяч квадратных метров. Территория построена и обустроена. Строительные работы длились 14 месяцев.
Проект реализуется при финансовой поддержке Евразийского банка развития, а также правительства Армении, которое частично субсидировало инвестиционные затраты по данному проекту в рамках программы «Поддержка инвестиционных проектов, реализуемых в животноводческой отрасли Армении».