Բեռլինից Երևան և հակառակ ուղղությամբ ուղիղ չվերթ կգործի 2024թ. մայիսի վերջից: Այս մասին տեղեկացնում է Գերմանիայում Հայաստանի դեսպանությունը։
«Բեռլինի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Մարտին Պեցոլդի և Միքայել Մինասյանի (Եվրոպացի և հայ մասնագետների ասոցիացիա) հետ միասին ԳԴՀ-ում ՀՀ դեսպանությունը վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում բազմաթիվ քննարկումներ է ունեցել Eurowings-ի հետ և աշխատանք տարել, որպեսզի այս թռիչքային ուղին ներառվի ամառային չվերթերի ցանկում:
Ուրախ ենք հայտնել, որ քննարկումների արդյունքը դրական է: Սա հնարավորություն կտա Հայաստանին կրկին ավելի տեսանելի դառնալ Բեռլինի և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության համար, իսկ ուղիղ չվերթը, անշուշտ, կամրապնդի տնտեսական և սոցիալական կապերը։ Այսօրվանից թռիչքներ արդեն կարելի է ամրագրել 2024թ. մայիսի 31-ի և ավելի ուշ ամսաթվի համար»,- ասված է հաղորդագրությունում։

A direct Berlin-Yerevan flight will be operated in May next year
The Embassy of Armenia in Germany reports that a direct flight from Berlin to Yerevan and vice versa will operate in 2024 at the end of May.
"Together with Berlin House of Representatives members Martin Petzold and Mikael Minasyan (Association of European and Armenian Professionals), the RA Embassy in the GDR had many discussions with Eurowings over the past few months and worked to include this flight route in the list of summer flights.
We are happy to report that the outcome of the discussions is positive. This will enable Armenia to become more visible again to Berlin and the Federal Republic of Germany, and the direct flight will undoubtedly strengthen economic and social ties. From today, flights to 2024 can be booked. For May 31 and later," the message says.