«27»-ի ահաբեկչությունը հարձակում էր պետության, պետականության, ինքնիշխանության դեմ. Տիգրան Ավինյան
«Այսօր լրանում է հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության 24-րդ տարելիցը: Այդ ահաբեկչությունը ոչ միայն հարձակում էր Ազգային ժողովի նախագահ Կարեն Դեմիրճյանի, վարչապետ Վազգեն Սարգսյանի, պետական այլ պաշտոնյանների, այլ նախևառաջ պետության, պետականության, ինքնիշխանության, ժողովրդի կողմից ընտրված իշխանության դեմ:
Այն պետությանը հասցված  այնպիսի հարված էր, որի հետևանքները կրում ենք մինչ օրս: Հոկտեմբերի 27-ով հիմք դրվեց երկրում բռնի, հակասահմանադրական, ուժային մեթոդներով հարցեր լուծելու արատավոր երևույթին, ինչը էապես թուլացրեց պետության հիմքերը և կանգնեցրեց Հայաստանի զարգացման ընթացքը:
24 տարի շարունակ բոլորս հիշում ենք հանրապետության ամենածանր օրերից մեկը և որպեսզի հետագայում բացառենք նման գործողությունների կրկնությունը, մեր ամենօրյա աշխատանքով, սիրով և համերաշխությամբ, առողջ միջավայր ստեղծելով պիտի ամրացնենք, զարգացնենք մեր պետությունը»:

Terrorism of "27" was an attack against the state, statehood, and sovereignty. Tigran Avinyan
"Today marks the 24th anniversary of the October 27 crime. That terrorism was not only an attack on the Speaker of the National Assembly, Karen Demirchyan, Prime Minister Vazgen Sargsyan, and other state officials, but also against the state, statehood, sovereignty, and the government elected by the people.
It was such a blow to the state, the consequences of which we still suffer today. On October 27, the vicious phenomenon of resolving issues by violent, unconstitutional, forceful methods was laid in the country, which significantly weakened the foundations of the state and stopped the development process in Armenia.
For 24 years, we all remember one of the most challenging days of the republic. To avoid repeating such actions in the future, we must strengthen and develop our state with our daily work, love, and solidarity, creating a healthy environment."