Գրիգոր Էլիզբարյանը կարևորել է զորամասերում թմրամիջոցների օգտագործման ու իրացման բացառումը
Զինվորական դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանը հոկտեմբերի 26-ին այցելել է Պաշտպանության նախարարության Մարշալ Բաղրամյանի անվան ուսումնական կենտրոն:
Զինվորական դատախազը Զորամասի հրամանատար Դավիթ Ալեքսանյանի ուղեկցությամբ շրջել է ուսումնական կենտրոնի տարածքում, ծանոթացել մասնագիտական լսարանների ուսումնատեխնիկական հագեցվածությանը, զինվորների մասնագիտական կարողությունների զարգացմանն ուղղված ծրագրերին, կադրերի պատրաստման ու վերապատրաստման կրթական հնարավորություններին, իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին:
Զինդատախազը հանդիպել է Զորամասի անձնակազմին, քննարկել Զինված ուժերում առկա խնդիրները, հանցածին երևույթների դեմ պայքարի ուղիները:
Գրիգոր Էլիզբարյանը կարևորել է զորամասերում թմրամիջոցների օգտագործման ու իրացման բացառումը՝ ընդգծելով, թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության հետ կապված հանցագործություններով պատժողական խիստ քաղաքականությունը:

Григор Елизбарян подчеркнул важность исключения употребления и продажи наркотиков в воинских частях
26 октября военный прокурор, заместитель генерального прокурора РА Григор Елизбарян посетил учебный центр имени маршала Баграмяна Министерства обороны.
Военный прокурор в сопровождении командира части Давида Алексаняна осмотрел территорию учебного центра, ознакомился с учебно-технической оснащенностью профессиональных классов, программами, направленными на развитие профессиональных способностей солдат, образовательными возможностями обучения, подготовки личного состава и ходом реформ.
Военный прокурор встретился с личным составом части, обсудил проблемы, существующие в Вооружённых Силах, пути борьбы с криминальными явлениями.
Григор Элизбарян подчеркнул исключение употребления и продажи наркотиков в воинских частях, подчеркнув строгую политику наказания за преступления, связанные с незаконным оборотом наркотиков.
Военный прокурор Григор Элизбарян посетил также зрительный зал имени национального героя РА Ваагна Асатряна.