«Մեր նպատակն է դիվերսիֆիկացնել առևտուրը դեպի Մերձավոր Արևելք, Եվրոպա, Ասիա և Ամերիկա»․ Քերոբյան
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հոկտեմբերի 26-ին Լոնդոնում մասնակցել է հայ-բրիտանական գործարար համաժողովին։ Համաժողովի ընթացքում քննարկվել են տնտեսության ոլորտի ընդհանուր խնդիրներին, գործարար միջավայրին, ինչպես նաև էներգետիկ, ենթակառուցվածքային, լոգիստիկ և տեխնոլոգիական հնարավորություններին վերաբերող հարցեր:
Նախարարն իր խոսքում նշել է՝ «Հայաստանն ակտիվորեն բարելավում է իր առևտրային կապերը մի շարք երկրների հետ՝ նպատակ ունենալով դիվերսիֆիկացնել առևտուրը դեպի Մերձավոր Արևելք, Եվրոպա, Ասիա և Ամերիկա։ Մենք հավատարիմ ենք առևտրի և ներդրումների համար բարենպաստ միջավայրի ստեղծմանը, խոչընդոտների վերացմանը և համագործակցության խթանմանը։ ՀՀ տնտեսությունը վերջին երեք տարվա ընթացքում կրկնապատկվել է, ինչի արդյունքում 2023թ-ին մեկ շնչին բաժին ընկնող ՀՆԱ-ն կազմել է 8 հազար դոլար»։
Համաժողովը կազմակերպվել էր «Էնթերփրայզ Արմենիայի» կողմից, Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ դեսպանության և ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանության հետ համագործակցությամբ։

"Our goal is to diversify trade to the Middle East, Europe, Asia and America." Cherubian
RA Minister of Economy Vahan Kerobyan participated in the Armenian-British business forum in London on October 26. During the conference, issues related to general issues of the economy, business environment, energy, infrastructure, logistics, and technological opportunities were discussed.
In his speech, the minister noted: "Armenia is actively improving its trade relations with several countries to diversify trade to the Middle East, Europe, Asia, and America." We are committed to creating a favorable environment for trade and investment, removing barriers, and promoting cooperation. The RA economy has doubled in the last three years, as a result of which the GDP per capita in 2023 will be 8 thousand dollars.
The conference was organized by "Enterprise Armenia" in cooperation with the Embassy of Armenia in Great Britain and the Embassy of Great Britain in Armenia.