Օնլայն և անհատական տաքսի ծառայությունների համար տուրք կսահմանվի (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ԱԺ-ն քննարկում է օնլայն և անհատական տաքսի ծառայությունների համար տուրք սահմանելու մասին օրենսդրական նոր նախագիծ։
«Ուղևորափոխադրումներն այն ոլորտներից է, որ կոնկրետ ուշադրություն է պահանջում, որովհետև խոսքը վերաբերում է մարդկանց կյանքին ու առողջությանը»,- ասել է ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Բաբկեն Թունյանը՝ հավելելով, որ նման իրավիճակում պետությունը պետք է որոշակի պայմաններ ու պահանջներ առաջ քաշի։
«Տուրքն առաջին տարում սահմանվում է 1,5-2%, որն աստիճանաբար կավելանա և կկազմի 4% անկանխիկ, 5%՝ կանխիկ վճարների դեպքում»,- ասել է նա։

Будет установлена ​​плата за онлайн-услуги и услуги персонального такси (ВИДЕО)
Национальное собрание обсуждает новый законодательный проект об установлении платы за онлайн-услуги и услуги личного такси.
"Пассажирские перевозки - одна из сфер, которая требует особого внимания, поскольку она касается жизни и здоровья людей ", - сказал заместитель председателя Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Бабкен Тунян, добавив, что в такой ситуации государство должно выдвинуть вперед определенные условия и требования.
"Комиссия установлена ​​в размере 1,5-2% в первый год, которая будет постепенно увеличиваться и составит 4% при безналичной оплате, 5% при наличной оплате ", - сказал он.