Բուենոս Այրեսից Հատուկ չվերթով Երևան է ուղարկվել հումանիտար օգնություն
Երեկ երեկոյան Էզեյզայից մեկնել է Էնրիկե Պինեյրոյի մարդասիրական ուղեբեռով ինքնաթիռը Արգենտինայի ԱԳՆ «Սպիտակ սաղավարտներ» կամավորների  և Արգենտինայում հայ համայնքի ղեկավարության շնորհիվ հավաքված 11 տոննա մարդասիրական օգնության (ավելի քան 11 տոննա օգնություն, 500 հազար ապրանք, գրեթե կես միլիոն դոլար) հետ միասին, որը կհատկացվի Լեռնային Ղարաբաղի տեղահանված բնակչությանը:
Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանատնից հայտնում են, որ այն վերջին ժամանակներում «Սպիտակ սաղավարտների» կողմից տեղափոխած ամենակարևոր բեռն է և պատմության մեջ երկրորդ ինքնաթիռը, որն ուղարկվել է Երևան՝ 1988 թվականին Սպիտակի երկրաշարժի կապակցությամբ ուղարկված ինքնաթիռից հետո։
Թռիչքն ընթացքի մեջ է Զվարթնոցում վայրէջքի համար հաստատված համապատասխան թույլտվությամբ, որտեղ մենք կընդունենք պատվիրակությանը։

Гуманитарная помощь была отправлена ​​в Ереван спецрейсом из Буэнос-Айреса
Вчера вечером самолет с гуманитарным грузом Энрике Пинейро вылетел из Эсейсы с 11 тоннами гуманитарной помощи (более 11 тонн помощи, 500 тысяч товаров, почти на полмиллиона долларов), собранной благодаря волонтёрам «Белых касок» МИД Аргентины и руководства армянской общины Аргентины, которая будет передана Нагорному Карабаху, перемещенному населению Карабаха.
По сообщению посольства Аргентины в Армении, это самый важный груз, перевезенный "Белыми касками" за последнее время, и второй в истории самолет, отправленный в Ереван, после самолета, отправленного в связи со Спитакским землетрясением 1988 года.
Рейс выполняется, соответствующее разрешение одобрено на посадку в Звартноце, где мы примем делегацию.