Կառավարությունը 2 մլրդ 260 մլն դրամ է հատկացրել մարզպետարաններին
Կառավարությունը 2 մլրդ 260 մլն դրամ է հատկացրել մարզպետարաններին՝ սննդի, հյուրանոցի, հյուրատան կամ որոշակի նպաստի տրամաբանության մեջ:
Այս մասին այսօր ասուլիսի ժամանակ ասաց Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը՝ հավելելով, որ նպաստը դրամական չէ, այլ  կենցաղային ամենատարբեր առաջնային խնդիրներ լուծելու համար է. «Գաղտնիք չէ, որ մեր հայրենակիցները հայտնվել են այնպիսի վիճակում, որ գուցե կա կեցավայր, սակայն անհրաժեշտ մինիմալ կենցաղավարման պայմաններ չկան»,- ասել է նա:

Правительство выделило областным муниципалитетам 2 миллиарда 260 миллионов драмов
Правительство выделило областным муниципалитетам 2 миллиарда 260 миллионов драмов в зависимости от расходов на питание, гостиницы, гостевые дома или определенных льгот.
Об этом заявил сегодня на пресс-конференции заместитель министра территориального управления и инфраструктур Ваче Тертерян, добавив, что пособие не носит денежного характера, а предназначено для решения различных первоочередных бытовых задач. "Не секрет, что наши соотечественники находятся в такой ситуации, что жильё может и смогли найти, но необходимых минимальных условий жизни нет", - сказал он.