«ArmProd EXPO 2023» ցուցահանդեսում ներկայացվել է նաև արցախցիների արտադրանքը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը հոկտեմբերի 20-ին մասնակցել է «ArmProd EXPO 2023» 21-րդ մասնագիտացված միջազգային ցուցահանդեսի բացման արարողությանը։
Ամենամյա խոշորագույն այս ցուցահանդեսը հնարավորություն է ընձեռում ընկերություններին հանրությանը ներկայացնել իրենց արտադրանքի ողջ տեսականին, գնահատել սեփական մրցունակությունը, ընդլայնել արտահանման հնարավորությունները, ինչպես նաև հաստատել գործարար կապեր:
Արման Խոջոյանը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներում, ծանոթացել ներկայացված ապրանքատեսակներին, գործունեության և ընթացիկ ծրագրերի շուրջ զրուցել ցուցահանդեսի մասնակիցների հետ։ «Ոգևորիչ էր տեսնել ԼՂ-ից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների արտադրանքը ցուցահանդեսի շրջանակներում», - նշել է Արման Խոջոյանը:
Միջոցառման կազմակերպիչներն են Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միությունը և Logos Expo Center ցուցահանդեսային ընկերությունը։

Продукция Арцаха также была представлена ​​на выставке «АрмПрод ЭКСПО 2023».
20 октября заместитель министра экономики РА Арман Ходжоян принял участие в церемонии открытия 21-й специализированной международной выставки "АрмПрод ЭКСПО 2023".
Эта крупнейшая ежегодная выставка дает возможность компаниям представить публике весь ассортимент своей продукции, оценить ее конкурентоспособность, расширить экспортные возможности и установить деловые контакты.
Арман Ходжоян посетил стенды выставки, ознакомился с представленной продукцией, побеседовал с участниками выставки о мероприятиях и текущих программах. "Было интересно увидеть в рамках выставки продукцию наших соотечественников, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха", - сказал Арман Ходжоян.
Организаторами мероприятия являются Союз промышленников и бизнесменов Армении и выставочная компания «Логос Экспо Центр».