Փոխվարչապետն ընդունել է ՄԱԿ-ի ներկայացուցչին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ՄԱԿ փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի գրասենյակի Եվրոպայի հարցերով տարածաշրջանային բյուրոյի տնօրեն Ֆիլիպ Լըկլերկի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին` փոխվարչապետ Խաչատրյանը մանրամասն ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված ավելի քան 100,000 հայերի առաջնային կարիքների հասցեագրմանն ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները` ընդգծելով արձագանքման գործիքակազմի շրջանակներում գործընկեր կառույցների հետ համագործակցության կարևորությունը:
Այս համատեքստում Ֆիլիպ Լըկլերկը վերահաստատել է ՄԱԿ-ի Փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի գրասենյակի պատրաստակամությունը՝ աջակցելու տարբեր մասնագիտացված կառույցների և զարգացման գործընկերների հետ հումանիտար արձագանքի կազմակերպմանն ուղղությամբ Կառավարության արդյունավետ փոխգործակցության ապահովմամնը:
Զրուցակիցներն ընդգծել են առաջնային կարիքների հասցեագրմանը զուգահեռ բռնի տեղահանված անձանց համար կայուն կենսապայմանների ապահովման ուղղությամբ միջբաժամկետ և երկարաժամկետ ծրագրերի կարևորությունը:

The Deputy Prime Minister received the UN representative
Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan received the delegation headed by Philippe Leclerc, director of the Regional Bureau for European Affairs of the Office of the United Nations High Commissioner for Refugees.
Welcoming the guests, Deputy Prime Minister Khachatryan presented in detail the works being carried out to address the primary needs of more than 100,000 Armenians forcibly displaced from Nagorno-Karabakh, emphasizing the importance of cooperation with partner structures within the framework of the response toolkit.
In this context, Philippe Leclerc reaffirmed the readiness of the Office of the United Nations High Commissioner for Refugees to support the organization of the humanitarian response with various specialized structures and development partners to ensure the effective interaction of the Government.
The interlocutors emphasized the importance of mid-term and long-term programs to ensure stable living conditions for forcibly displaced persons and address primary needs.