Նիկոլ Փաշինյանը ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատարին է ներկայացրել ԼՂ-ից տեղահանվածների հումանիտար իրավիճակը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Դունյա Միյատովիչին:
Զրուցակիցները քննարկել են Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով 100 հազարից ավելի մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետևանքով ստեղծված հումանիտար իրավիճակը, միջազգային հանրության կողմից օժանդակության հետագա քայլերը:
Վարչապետը ողջունել է տիկին Միյատովիչի այցը և վստահություն հայտնել, որ այն կնպաստի տեղում ծանոթանալ ստեղծված մարտահրավերներին և խնդիրներին:
Դունյա Միյատովիչը հավելել է, որ իր նպատակն է գնահատել առկա կարիքները, այդ թվում` ԼՂ հայության իրավունքների ապահովման հետ կապված:
Մտքեր են փոխանակվել նաև մարդու իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումների, երկկողմ հետագա համագործակցության շուրջ:

Nikol Pashinyan presented the humanitarian situation of displaced people from Nagorno-Karabakh to the CE Human Rights Commissioner
Prime Minister Nikol Pashinyan received the Council of Europe Commissioner for Human Rights, Dunja Mijatović.
The interlocutors discussed the humanitarian situation created due to the forced displacement of more than 100,000 of our compatriots in Nagorno-Karabakh by Azerbaijan due to the policy of ethnic cleansing and the further steps of assistance by the international community.
The Prime Minister welcomed Mrs. Mijatović's visit and expressed confidence that it will contribute to getting to know the challenges and problems created on the spot.
Dunja Mijatović added that her goal is to assess the existing needs, including those related to ensuring the rights of the Armenians of Nagorno-Karabakh.
Thoughts were also exchanged on the reforms implemented by the RA government in the direction of human rights protection and further bilateral cooperation.