ԼՂ ՊԲ նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանի՝ Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության եթերում հնչեցրած հայտարարությունների ու հոկտեմբերի 6-ին ներկայացրած հաղորդման հիման վրա իրավապահները քրեական գործ են հարուցել. այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։
Ըստ դատախազության՝ Հանրային հեռուստաընկերության եթերում Սամվել Բաբայանի կողմից արված հայտարարությունների և 2023 թվականի հոկտեմբերի 6-ին ներկայացված հանցանքի մասին հաղորդման հիման վրա՝ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 550-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 545-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

На основании заявлений Самвела Бабаяна возбуждено уголовное дело
На основании заявлений бывшего командующего Вооруженными силами Нагорного Карабаха Самвела Бабаяна в эфире Общественного телевидения Армении и представленной 6 октября передачи правоохранители возбудили уголовное дело. Об этом «Radar Armenia» сообщили в Генеральной прокуратуре РА.
По данным прокуратуры, на основании заявлений Самвела Бабаяна представленного 6 октября 2023 года в эфире Общественного телевидения и сообщения о преступлении, возбуждено уголовное дело по ч. 3 ст. 550 и ч. 3 ст. 545. 1 УК РФ.