ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներին կառավարությունը տարբեր ծրագրերով հատկացրել է շուրջ 100 միլիոն դոլար. վարչապետ
«Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր քույրերին եւ եղբայրներին աջակցելու համար այս պահի դրությամբ կառավարությունը տարբեր ծրագրերով հատկացրել է շուրջ 100 միլիոն դոլար: Այդ գումարների մի մասն արդեն իսկ հասել է հասցեատերերին, մյուս մասը կհասնի առաջիկա ամիսներին, տարբեր ծրագրերի շրջանակներում»,- այս մասին «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։

Правительство выделило около 100 миллионов долларов насильственно перемещенным из Нагорного Карабаха в рамках различных программ. Премьер-министр
"Для поддержки наших братьев и сестер, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха, правительство выделило около 100 миллионов долларов в рамках различных программ. Часть этих средств уже дошла до получателей, другая часть поступит в ближайшие месяцы в рамках различных программ", - написал об этом на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.