Եվրոնյուզի ներկայացուցիչները Հայաստան են ժամանել մի շարք միջոցառումներ լուսաբանելու նպատակով
Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հոկտեմբերի 11-ին ընդունել է Եվրոնյուզի միջազգային վաճառքների գծով տնօրեն Կյել Սթայնին և Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի ծրագրերի զարգացման ղեկավար Մարտին Թովմասյանին։ Հանդիպմանը մասնակցել է  նաև Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Սիսիան Պօղոսեանը։
Եվրոնյուզի ներկայացուցիչները Հայաստան են ժամանել մի շարք միջոցառումներ լուսաբանելու նպատակով, որոնց թվում է նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեի աջակցությամբ կազմակերպված «Արմենիա» միջազգային երաժշտական յոթերորդ փառատոնը:
Հանդիպման սկզբում կողմերը խոսել են Եվրոնյուզի գործունեությանը և առաջնահերթություններին վերաբերող մի շարք հարցերից։ Այնուհետև քննարկել են համագործակցության հնարավորություններն ու ուղղությունները, մասնավորապես՝  զբոսաշրջության ոլորտում հնարավոր փոխգործակցությունը և հետագա անելիքները, որոնք միտված կլինեն Հայաստանի  ճանաչելիության բարձրացմանը։

Euronews representatives arrived in Armenia to cover several events
On October 11, Economy Minister Vahan Kerobyan received Euronews International Sales Director Kiel Stein and Armenian State Symphony Orchestra Program Development Manager Martin Tovmasyan. The Chairman of the Tourism Committee, Sisian Boghosyan, also participated in the meeting.
Euronews representatives arrived in Armenia to cover several events, including the seventh international music festival, "Armenia," organized with the support of the Tourism Committee of the RA Ministry of Economy.
At the beginning of the meeting, the parties discussed several issues related to the activities and priorities of Euronews. Then, they discussed the possibilities and directions of cooperation, in particular, possible cooperation in the field of tourism and further actions aimed at increasing the recognition of Armenia.
Euronews representatives arrived in Armenia at the invitation of the Armenian State Symphony Orchestra.