Եվրոնյուզի ներկայացուցիչները Հայաստան են ժամանել մի շարք միջոցառումներ լուսաբանելու նպատակով
Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հոկտեմբերի 11-ին ընդունել է Եվրոնյուզի միջազգային վաճառքների գծով տնօրեն Կյել Սթայնին և Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի ծրագրերի զարգացման ղեկավար Մարտին Թովմասյանին։ Հանդիպմանը մասնակցել է  նաև Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Սիսիան Պօղոսեանը։
Եվրոնյուզի ներկայացուցիչները Հայաստան են ժամանել մի շարք միջոցառումներ լուսաբանելու նպատակով, որոնց թվում է նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեի աջակցությամբ կազմակերպված «Արմենիա» միջազգային երաժշտական յոթերորդ փառատոնը:
Հանդիպման սկզբում կողմերը խոսել են Եվրոնյուզի գործունեությանը և առաջնահերթություններին վերաբերող մի շարք հարցերից։ Այնուհետև քննարկել են համագործակցության հնարավորություններն ու ուղղությունները, մասնավորապես՝  զբոսաշրջության ոլորտում հնարավոր փոխգործակցությունը և հետագա անելիքները, որոնք միտված կլինեն Հայաստանի  ճանաչելիության բարձրացմանը։

Представители Euronews прибыли в Армению для освещения ряда событий
11 октября министр экономики Ваан Керобян принял директора по международным продажам Euronews Киля Штайна и менеджера по развитию программы Государственного симфонического оркестра Армении Мартина Товмасяна. Во встрече также принял участие председатель комитета по туризму Сисиан Погосян.
Представители Euronews прибыли в Армению для освещения ряда мероприятий, в том числе седьмого международного музыкального фестиваля "Армения", организованного при поддержке комитета по туризму Министерства экономики РА.
В начале встречи стороны обсудили ряд вопросов, касающихся деятельности и приоритетов Euronews. Затем они обсудили возможности и направления сотрудничества, в частности, возможное сотрудничество в сфере туризма и дальнейшие действия, направленные на повышение узнаваемости Армении.
Представители Euronews прибыли в Армению по приглашению Государственного симфонического оркестра Армении.