Բռնի տեղահանվածներին փոխանցվել է կառավարության խոստացած գումարները
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է, որ ԼՂ-ից Հայաստանի բռնի տեղահանվածներին փոխանցվել է կառավարության խոստացած 100.000-ական դրամները։
«Քիչ առաջ խոստացված 100 հազարական դրամները փոխանցվեցին ԼՂ-ից բռնի տեղահանված մեր շուրջ 50 հազար քույրերին եւ եղբայրներին, ովքեր տեղահանման պահին արդեն իսկ ունեցել են բանկային քարտեր:
Մեր մյուս քույրերին եւ եղբայրներին գումարները կփոխանցվեն նրանց քարտային հաշիվները նույնականացնելուն պես: Երեխաների գումարները կփոխանցվեն այն ժամանակ, երբ նրանց մայրիկները արդեն իսկ հայտարարված ձեւով նրանց տվյալները ամրակցեն իրենց քարտային հաշիվներին:
Առաջին եւ երկրորդ խմբի հաշմանդամներին եւ 75-ից բարձր տարիքային խմբին գումարները կփոխանցվեն առձեռն՝ «Հայփոստի» միջոցով»,- ֆեյսբուքի իր էջում գրել է նա:

Обещанные правительством деньги переданы вынужденным переселенцам
Премьер-министр РА Никол Пашинян сообщил, что обещанные правительством 100 тысяч драмов переданы вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха.
Обещанные 100 тысяч драмов единовременной помощи уже перечислены вынужденно перемещенным из НК около 50 тысячам братьям и сестрам, которые на момент депортации уже имели банковские карты.
Остальным нашим братьям и сестрам деньги будут переведены, как только их карточные счета будут идентифицированы. Деньги для детей будут переведены сразу, как только их мамы уже объявленным образом закрепят их данные к своим карточным счетам. Инвалидам первой и второй групп и людям возрастной группы старше 75 лет суммы будут переданы на руки, через «Айпост», написал он на своей странице в Facebook.