Արմեն Գրիգորյանը և ԵՄ դեսպանը քննարկել են Հայաստանի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրադրությունը
Հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասիլիս Մարագոսի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի Հանրապետության շուրջ ստեղծված անվտանգային իրադրության և Ադրբեջանի կողմից ռազմական հարձակման արդյունքում Լեռնային Ղարաբաղի հայության բռնի տեղահանության հետևանքով ստեղծված իրավիճակի շուրջ:
Կողմերն անդրադարձել են նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության օրակարգի մի շարք հարցերի՝ ընդգծելով հետագա համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:

Армен Григорян и посол ЕС обсудили ситуацию с безопасностью вокруг Армении
4 октября секретарь Совбеза Армении Армен Григорян встретился с главой делегации Евросоюза в Армении, Чрезвычайным и Полномочным Послом Василисом Марагосом.
Собеседники обменялись мнениями о ситуации безопасности, сложившейся вокруг Республики Армения, и ситуации, сложившейся в результате насильственного переселения армян Нагорного Карабаха в результате военного нападения Азербайджана.
Стороны также коснулись ряда вопросов повестки партнерства РА-ЕС, подчеркнув возможности расширения дальнейшего сотрудничества.