Արմեն Գրիգորյանը և ԵՄ դեսպանը քննարկել են Հայաստանի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրադրությունը
Հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասիլիս Մարագոսի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի Հանրապետության շուրջ ստեղծված անվտանգային իրադրության և Ադրբեջանի կողմից ռազմական հարձակման արդյունքում Լեռնային Ղարաբաղի հայության բռնի տեղահանության հետևանքով ստեղծված իրավիճակի շուրջ:
Կողմերն անդրադարձել են նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության օրակարգի մի շարք հարցերի՝ ընդգծելով հետագա համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:

Armen Grigoryan and the EU ambassador discussed the security situation around Armenia
On October 4, the Secretary of the Council of Armenia, Armen Grigoryan, met with the head of the delegation of the European Union in Armenia, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Vassilis Maragos.
The interlocutors exchanged ideas on the security situation created around the Republic of Armenia and the problem created due to the forced displacement of the Armenians of Nagorno-Karabakh due to the military attack by Azerbaijan.
The parties also touched on several issues of the RA-EU partnership agenda, emphasizing the possibilities of expanding further cooperation.