Սահմանային կրակոցների հետևանքով հայկական կողմում կան տուժածներ. ՊՆ-ն տեղեկություն կտրամադրի ավելի ուշ
ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ հայկական դիրքերի անձնակազմի համար սնունդ տեղափոխող մեքենայի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակի հետևանքով հայկական կողմում կան տուժածներ. պաշտպանության նախարարությունը տեղեկություններ կտրամադրի ավելի ուշ:
Ժամը 16:00-ի դրությամբ իրադրությունն առաջնագծում հարաբերականորեն կայուն է:
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ ՀՀ ՊՆ-ից հայտնել էին, որ հոկտեմբերի 2-ին՝ ժամը 14:25-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Կութի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի անձնակազմի համար սնունդ տեղափոխող մեքենայի ուղղությամբ:

В результате обстрелов на границе есть пострадавшие с армянской стороны. В Минобороны предоставят информацию позже.
Министерство обороны РА сообщает, что в результате обстрела ВС Азербайджана в направлении автомобиля, перевозившего продукты питания для личного состава армянских позиций, с армянской стороны есть пострадавшие. Минобороны предоставит информацию позже.
По состоянию на 16:00 ситуация на линии фронта относительно стабильная.
Напомним , ранее в Минобороны РА сообщили, что 2 октября около 14:25 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия по автомобилю, перевозившему продукты питания для личного состава армянских позиций, расположенных в районе Кута.