ԼՂ-ից բռնի տեղահանված 98․625 անձ արդեն Հայաստանում է
Ժամը 20։00-ի դրությամբ ԼՂ-ից բռնի տեղահանված 98․625 անձ արդեն Հայաստանում է։ Հակարիի կամուրջը հատել է 20․892 տրանսպորտային միջոց։ Հաշվառում է անցել 74․382 անձ։ Պետությունը կեցավայրով ապահովել է 27․396 անձի։
ՀՀ կառավարության և Երևանի քաղաքապետարանի տրամադրած 46 ավտոբուսները ետադարձ ուղղությամբ մեկնել են Ստեփանակերտ և արդեն հատել են Հակարիի կամուրջը։ Մինչ այդ ավտոբուսները Գորիս էին տեղափոխել 1560 մարդու։
Հայաստանյան ԲԿ-ներում այս պահին բուժում է ստանում 405 բուժառու։ Նրանցից 337-ը վերջին ռազմական գործողությունների ու պայթյունի հետևանքով տուժած քաղաքացիներ են։

98 625 человек, насильственно переселенных из Нагорного Карабаха, уже находятся в Армении
По состоянию на 20:00 в Армении уже находятся 98 625 вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха. По мосту Хакари проехали 20 892 автомобиля. Государство обеспечило жильем 27 396 человек.
46 автобусов, предоставленных правительством РА и мэрией Еревана, отправились в Степанакерт в обратном направлении и уже пересекли мост Хакари. До этого автобусы перевезли в Горис 1560 человек.
На данный момент в больницах Армении проходят лечение 405 пациентов. 337 из них — граждане, пострадавшие в результате недавних боевых действий и взрыва.