ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն այցելել է Կոռնիձորի հումանիտար կայանում և Գորիսի թատրոնի շենքում տեղակայված շուրջօրյա բժշկական կետեր։
Այստեղ Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր հայրենակցները ստանում են առաջին բուժօգնություն և խորհրդատվություն, բժշկական պարագաներով լի փաթեթներ, այդ թվում` քրոնիկ հիվանդություններ ունեցողների համար անհրաժեշտ դեղերը:
Տեղում շուրջօրյա հերթապահում են շտապօգնության մեքենաները, որոնք ըստ անհրաժեշտության իրականացնում են հիվանդների տեղափոխում հիվանդանոցներ։
«Դժվար ճանապարհ անցնելուց հետո հենց հումանիտար կայաններում մեր հայրենակիցներին բուժսպասարկում տրամադրելը չափազանց կարևոր է»,-նշել է Անահիտ Ավանեսյանը:
Նա զրուցել է տեղահանված անձնանց հետ և լսել նրանց կարիքները, այնուհետև բուժաշխատողների հետ քննարկել ծառայությունների մատուցման ընթացքում ծագող խնդիրներն ու լուծումները:

"It is essential to provide medical care at humanitarian stations after a difficult journey." Avanesyan is in Kornidzor
RA Minister of Health Anahit Avanesyan visited the round-the-clock medical centers in the Kornidzor humanitarian station and the Goris Theater building.
Here, our compatriots forcibly displaced from Nagorno-Karabakh receive first aid and counseling and packages full of medical supplies, including the necessary drugs for those with chronic diseases.
Ambulances are on duty 24 hours daily and transport patients to hospitals as needed.
"It is essential to provide medical care to our compatriots at the humanitarian stations after a difficult journey," noted Anahit Avanesyan.
He talked with displaced persons and listened to their needs, then discussed with medical workers the problems and solutions arising during the provision of services.