Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Գերմանիայի օրենսդիր և գործադիր մարմինների ներկայացուցիչների հետ
Սեպտեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության օրենսդիր և գործադիր մարմինների ներկայացուցիչների հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, մասնավորապես՝ անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ծանր իրավիճակին և բռնի տեղահանվածների հիմնախնդրին:
Հանդիպումների ընթացքում կողմերը նաև անդրադարձել են հայ-գերմանական երկկողմ հարաբերությունների զարգացման օրակարգին: Աշխատանքային այցի ընթացքում ԱԽ քարտուղարը նաև հանդիպել է փորձագիտական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Армен Григорян встретился с представителями законодательных и исполнительных органов Германии
28 сентября секретарь Совета Армении Армен Григорян встретился с представителями законодательной и исполнительной власти Федеративной Республики Германия.
Собеседники обсудили ситуацию с региональной безопасностью, в частности, речь шла о сложной гуманитарной ситуации, сложившейся в Нагорном Карабахе, и проблеме вынужденных переселенцев.
В ходе встреч стороны также коснулись повестки дня развития армяно-германских двусторонних отношений. В ходе рабочего визита секретарь ВС также встретился с представителями экспертного сообщества.