Մենք մեր որևէ հայրենակցի դրսում չենք թողնելու». Սանոսյան
ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար Գնել Սանոսյանը հայտարարել է, թե ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներից շատերը չեն նախընտրում պետության կողմից առաջարկած կեցության վայրերն, ինչն իրենց աշխատանքում խնդիրներ է ստեղծում։
Նախարարը, սակայն, վստահեցրել է, որ բոլորին են կացարան տալու. «Մենք մեր որևէ հայրենակցի դրսում չենք թողնելու, գտնելու են մինիմալ պայմաններով վայրեր, որտեղ նրանք կարճաժամկետ հատվածում կարող են տեղակայվել, մինչև մտածենք երկարաժամկետ տեղակայման վայրերի մասին»,- նշել է նա։
Սանոսյանը նաև հայտարարել է, թե կառավարությունը պատրաստվում է բազմաթիվ ծրագրեր իրականացնել Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված բնակիչների համար։

"We will not leave any of our compatriots abroad." Sanosyan
RA Minister of Territorial Administration Gnel Sanosyan stated that many forcibly displaced from Nagorno-Karabakh do not prefer the places of residence the state offers, which creates problems in their work.
The minister, however, assured that everyone will be given accommodation. "We will not leave any of our compatriots outside, we will find places with minimal conditions where they can be located in the short term before we think about long-term locations," he said.
Sanosyan also announced that the government will implement many programs for residents displaced from Nagorno Karabakh.