ԼՂ-ից տեղահանվածներին կտրամադրեն սննդի քարտեր. նախարար
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը ներկայացրել է ԼՂ-ից տեղահանվածների համար նախատեսված աջակցության համար։
«Մենք մեր հայրենակիցներին տրամադրելու ենք սննդի քարտեր, պարենային զամբյուղին համապատասխան գումարով, որպեսզի կարողանան պարենի խնդիրները լուծել»,- ասել է նա:
Նախարարը նաև չի բացառել նրանց կոմունալ ծախսերի փոխհատուցման հեռանկարը. «Հաշվի առնելով այն հանգամնքը, որ առջևում ձմեռ է, չենք բացառում, որ ապագայում կդիրակենք նաև կոմունալ ծախսերի փոխհատուցման հնարավորությունը»,- ասել է նա:

Food cards will be provided to those displaced from Nagorno-Karabakh. Minister
The RA Minister of Labor and Social Affairs, Narek Mkrtchyan, presented support for displaced people from Nagorno-Karabakh.
"We will provide our compatriots with food cards, with the amount corresponding to the food basket, so that they can solve their food problems," he said.
The minister also did not rule out the prospect of compensating their utility costs. "Taking into account the fact that winter is ahead, we do not rule out that in the future, we will establish the possibility of compensation for utility costs as well," he said.