4002 տեղահանված օգտվել է պետության կողմից տրամադրված կացարաններից
ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը տեղեկացրել է, որ ԼՂ-ից տեղահանված 42.500 անձից ընդամենը 4002-ն օգտվել է պետության կողմից տրամադրված կացարաններից:
«Սա առաջնային օգնություն է, մեզ համար ներկա պահին գերնպատակ է ԼՂ-ի հայերին ապահովել որոշակի կացարանով, այնուհետև կտրամադրվեն բնակության այլ վայրեր»,- ասել է նա։
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանն էլ ասել է, որ կարևոր է՝ ԼՂ-ից տեղահանված ու չհաշվառված քաղաքացիները միասնական սոցիալական ծառայության տարածքային կենտրոնների հետ կապ հաստատեն ու հաշվառվեն։

4002 displaced people used the accommodation facilities provided by the state
Nazeli Baghdasaryan, the spokesperson of the RA Prime Minister, reported that only 4,002 of the 42,500 people displaced from Nagorno-Karabakh have used the accommodations provided by the state.
"This is a primary aid for us; at the moment, the main goal is to provide the Armenians of Nagorno-Karabakh with certain accommodation, then other places of residence will be provided," she said.
RA Minister of Labor and Social Affairs Narek Mkrtchyan also said that it is essential for displaced and unregistered citizens from Nagorno-Karabakh to contact the regional centers of the unified social service and be registered.