Ռուբեն Վարդանյանը Լաչինի միջանցքում ձերբակալվել է. կինը հաստատել է լուրը
ԼՂ նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի կինը` Վերոնիկա Զոնաբենդը հաստատել է ամուսնու ձերբակալության լուրը։
Ռուբեն Վարդանյանի տելեգրամյան ալիքում քիչ առաջ հրապարակվել է Վերոնիկա Զոնաբենդի հայտարարությունը. «Այսօր առավոտյան ամուսինս՝ բարերար, գործարար և Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը, ձերբակալվել և գերեվարվել է ադրբեջանական իշխանությունների կողմից սահմանին՝ ադրբեջանական օկուպացիայից փախչող հազարավոր այլ հայերի հետ միասին Արցախը լքելու փորձի ժամանակ։
Շրջափակման բոլոր տասը ամիսները Ռուբենը արցախցիների հետ ուս ուսի կանգնած էր, զրկանքներ էր կրում և նրանց հետ պայքարում գոյատևելու համար։
Ես աղոթում եմ, որ ամուսինս ազատ արձակվի անվնաս և խնդրում եմ ձեր աջակցությունը»,- ասված է հայտարարության մեջ։

Рубен Варданян был задержан в коридоре Лачина, супруга подтвердила эту новость
Вероника Зонабенд, жена бывшего госминистра Нагорного Карабаха Рубена Варданяна, подтвердила информацию об аресте мужа.
Заявление Вероники Зонабенд недавно было опубликовано в Telegram-канале Рубена Варданяна. «Сегодня утром мой муж Рубен Варданян, филантроп, бизнесмен и бывший государственный министр Республики Арцах, был арестован и задержан властями Азербайджана на границе при попытке покинуть Арцах вместе с тысячами других армян, бежавших из Азербайджана.
Все десять месяцев блокады Рубен стоял плечом к плечу с народом Арцаха, переносил лишения и боролся вместе с ним за выживание.
Я молюсь, чтобы мой муж был освобожден невредимым, и прошу вашей поддержки ", - говорится в заявлении.