Ռուբեն Վարդանյանը Լաչինի միջանցքում ձերբակալվել է. կինը հաստատել է լուրը
ԼՂ նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի կինը` Վերոնիկա Զոնաբենդը հաստատել է ամուսնու ձերբակալության լուրը։
Ռուբեն Վարդանյանի տելեգրամյան ալիքում քիչ առաջ հրապարակվել է Վերոնիկա Զոնաբենդի հայտարարությունը. «Այսօր առավոտյան ամուսինս՝ բարերար, գործարար և Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը, ձերբակալվել և գերեվարվել է ադրբեջանական իշխանությունների կողմից սահմանին՝ ադրբեջանական օկուպացիայից փախչող հազարավոր այլ հայերի հետ միասին Արցախը լքելու փորձի ժամանակ։
Շրջափակման բոլոր տասը ամիսները Ռուբենը արցախցիների հետ ուս ուսի կանգնած էր, զրկանքներ էր կրում և նրանց հետ պայքարում գոյատևելու համար։
Ես աղոթում եմ, որ ամուսինս ազատ արձակվի անվնաս և խնդրում եմ ձեր աջակցությունը»,- ասված է հայտարարության մեջ։

Ruben Vardanyan was arrested in the corridor of Lachin. His wife confirmed the news
Veronika Zonabend, the wife of former NK State Minister Ruben Vardanyan, confirmed the news of her husband's arrest.
Veronika Zonabend's statement was published on Ruben Vardanyan's Telegram channel a while ago. "This morning, my husband, Ruben Vardanyan, a philanthropist, businessman, and former Minister of State of the Republic of Artsakh was arrested and detained by the Azerbaijani authorities at the border while trying to leave Artsakh along with thousands of other Armenians fleeing the Azerbaijani occupation.
All ten months of the blockade, Ruben stood shoulder to shoulder with the people of Artsakh, suffered hardships, and fought with them for survival.