Դիտարկվել են ՀՀ-ում շինարարական ծրագրերին Հնդկաստանի շինարարական ընկերությունների մասնակցության հնարավորությունները
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Արմեն Ղուլարյանը հյուրընկալել է Հայաստանում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային։
Քննարկվել են քաղաքաշինության բնագավառում համագործակցության մի շարք հարցեր: Արմեն Ղուլարյանը դեսպանին ներկայացրել է կոմիտեի գործունեության հիմնական ուղղությունները, քաղաքաշինության ոլորտում իրականացվող աշխատանքներն ու նախաձեռնությունները: Անդրադառնալով Հայաստանում իրականացվող շինարարական լայնածավալ աշխատանքներին՝ նա տեղեկացրել է, որ կոմիտեն ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող առանցքային ծրագրերի, մասնավորապես՝ դպրոցների, մանկապարտեզների, մարզական և առողջապահական կառույցների շինարարության խոշոր պատվիրատուներից է։
Կողմերը դիտարկել են Հայաստանում իրականացվող շինարարական ծրագրերին Հնդկաստանում գործող շինարարական ընկերությունների մասնակցության և Հնդկաստանից աշխատուժի ներգրավման հնարավորությունները: Քննարկվել են նաև երկու պետություններում կայանալիք ոլորտային ցուցահանդեսներին մասնակցության և համատեղ համաժողովների կազմակերպման վերաբերյալ հարցեր։
Անդրադարձ է կատարվել մասնագետների պատրաստման և վերապատրաստման նպատակներով երկու երկրների բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների միջև փոխգործակցության ներուժին և հեռանկարներին։
Երկուստեք կարևորելով ոլորտային այլ ուղղություններով համագործակցության հաստատումը՝ որոշվել է շարունակել պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ քննարկումները։

The possibilities of participation of Indian construction companies in construction projects in RA were considered
Chairman of the Urban Development Committee, Armen Ghularyan, hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of India to Armenia Nilakshi Saha Sinha.
Several issues of cooperation in the field of urban development were discussed. Armen Ghularyan presented to the ambassador the main directions of the committee's activity, the works and initiatives implemented in the field of urban development. Referring to the large-scale construction works carried out in Armenia, he informed that the committee is one of the major clients of the critical projects implemented by the RA government, particularly the construction of schools, kindergartens, sports, and health facilities.
The parties considered the possibilities of participation of the construction companies operating in India in the construction projects implemented in Armenia and the involvement of the labor force from India. Questions regarding the participation in the sectoral exhibitions to be held in the two countries and the organization of joint conferences were also discussed.
Reference was made to the potential and prospects of interaction between the higher education institutions of the two countries for the purpose of training and training of specialists.
Emphasizing on both sides the establishment of cooperation in other spheres, it was decided to continue discussions on the implementation of agreements.