Ճապոնիայի կառավարությունը ևս կաջակցի ԼՂ-ից տեղահանվածներին
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մասանորի Ֆուկուշիմային։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նախարարության կողմից ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց աջակցության, ինչպես նաև վերջիններիս սոցիալական խնդիրների հաղթահարման ուղղությամբ համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Նարեկ Մկրտչյանն անդրադարձել է նախարարության և ԼՂ-ում հումանիտար ճգնաժամի կառավարման աշխատանքային խմբի կողմից իրականացվող աշխատանքներին՝ այս համատեքստում կարևորելով միջազգային գործընկերների հետ համագործակցության դերը։ Նախարարը նշել է, որ գործընկեր կազմակերպությունների հետ նախարարությունը կշարունակի ակտիվ աշխատանքներ իրականացնել տեղահանված անձանց խնդիրների համատեղ կարգավորման նպատակով։
Մասանորի Ֆուկուշիման վշտակցություն է հայտնել ԼՂ-ում տեղի ունեցած դեպքերի առնչությամբ և նշել, որ Ճապոնիայի կառավարությունը ևս պատրաստակամ է անհրաժեշտ ջանքեր ներդնել և աջակցել՝ տեղահանված անձանց սոցիալական խնդիրների հաղթահարման ուղղությամբ։

The Japanese government will also support those displaced from Nagorno-Karabakh
Today, the Minister of Labor and Social Affairs, Narek Mkrtchyan, received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to Armenia, Masanori Fukushima.
During the meeting, several issues related to the support of the forcibly displaced persons from Nagorno-Karabakh and cooperation in overcoming their social problems were discussed.
Narek Mkrtchyan referred to the work carried out by the Ministry and the humanitarian crisis management working group in NK, emphasizing the role of cooperation with international partners in this context. The minister noted that the Ministry with partner organizations, will continue to carry out active work for the joint settlement of the problems of the displaced persons.
Masanori Fukushima expressed grief over the events in Nagorno-Karabakh and noted that the Japanese government is also willing to invest and support the necessary efforts to overcome the social problems of the displaced persons.