«Այլ երկրներից բժիշկներ կժամանեն Հայաստան». Ավանեսյան
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը տեղեկացրել է, որ արտասահմանյան գործընկերները ևս աջակցում են ԼՂ-ից Հայաստան տեղափոխված վիրավորների բուժօգնության հարցում․
«Հայաստանում են մեր իսպանացի գործընկերները, այսօր կգան նաև Մեծ Բրիտանիայից նեղ մասնագետներ, այլ երկրներից սպասվող թիմեր ևս կան»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ բժիշկների թիմը համալրելու են այլ երկրներից մասնագետներ, որոնց հետ աշխատել են նաև 44-օրյա պատերազմի ժամանակ. «Մեր թիմն էլ ունի մեծ՝ փորձ նման իրավիճակներում խիստ մասնագիտական և անհրաժեշտ բուժօգնություն տրամադրելու հարցում»,- ասել է Ավանեսյանը։
Նախարարը տեղեկացրել է, որ հայաստանյան այլ բուժկենտրոններից ևս նեղ մասնագետներ են եկել Երևան՝ վիրավորներին օգնություն ցուցաբերելու համար։

"Doctors from other countries will arrive in Armenia.” Avanesyan
RA Minister of Health Anahit Avanesyan informed that foreign partners also support the medical care of the wounded transported from Nagorno-Karabakh to Armenia.
"Our Spanish colleagues are in Armenia, specialists from Great Britain will also come today, there are also teams from other countries expected," he said, adding that the team of doctors will be supplemented by specialists from other countries, with whom they also worked during the 44-day war. “Our team also has a lot of experience in providing highly professional and necessary medical care in such situations," said Avanesyan.
The minister noted that special specialists from other Armenian medical centers also came to Yerevan to help the wounded.