Ահարոն Խաչատրյանը հերքում է ընդդիմության կոչերին միանալու տեղեկությունը
«Հարգելի' հայրենակիցներ, հարգելի' վարդենիսցիներ, այսօր մամուլում կեղծ լուրեր են տարածվել, թե իբր ես՝ Ահարոն Խաչատրյանս, և մեր խմբակցությունը՝ «Ահարոն Խաչատրյան» խմբակցությունը, միացել են ընդդիմության կողմից հայտարարված գործադուլների և դասադուլների կոչին։ Նախ պետք է հայտնեմ, որ այդ տեղեկությունը ամբողջությամբ կեղծ է։ Ո'չ ես, ո'չ էլ մեր խմբակցությունը չենք միացել այդ կոչերին։
Սիրելի' վարդենիսցիներ, ձեզ ու ողջ հայությանը կոչ եմ անում արտաքին վտանգի ժամանակ համախմբվել պետության և պետականության շուրջ, տուրք չտալ անհայտ կենտրոններից ղեկավարվող անհայտ խմբերի սադրիչ գործողություններին։
Մենք հիմա պիտի մտածենք մեր արցախցի քույրերին ու եղբայրներին հնարավորության չափով օգնելու և մեր պետականությունը ամուր պահելու մասին։ Վարդենիսն ու վարդենիսցին ամուր կանգնած են մեր պետականության, անկախության և ինքնիշխանության համար»։

Аарон Хачатрян опроверг информацию о присоединении к призывам оппозиции
«Уважаемые соотечественники, уважаемые граждане Вардениса, сегодня в прессе распространилась ложная новость о том, что я, Аарон Хачатрян, и наша фракция, фракция «Аарон Хачатрян», присоединились к призыву к забастовкам объявленным оппозицией. Прежде всего, должен заявить, что эта информация полностью ложная. Ни я, ни наша фракция к этим призывам не присоединились.
Уважаемые граждане Вардениса, я призываю вас и всех армян объединиться вокруг государства и государственности во времена внешней опасности, не отдавать должное провокационным действиям неизвестных группировок, возглавляемых неизвестными центрами.
Сейчас нам следует задуматься о том, чтобы максимально помочь нашим братьям и сестрам из Арцаха и сохранить нашу государственность сильной. Варденис и жители Вардениса твердо стоят за нашу государственность, независимость и суверенитет»