ԼՂ-ից տեղահանվածների համար օգնության հավաքագրում հարկավոր չէ
«Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված՝ որոշ անհատների և մասնավոր նախաձեռնությունների կողմից կազմակերպվում է սննդի, հագուստի և առաջնային անհրաժեշտության պարագաների հավաքագրում, ինչի անհրաժեշտությունն առկա չէ։
Հորդորում ենք չնախաձեռնել նման գործընթացներ՝ ռեսուրսների ոչ նպատակային բաշխումներից խուսափելու համար․ ԼՂ-ից տեղահանված անձանց տեղափոխության ու կեցության կարիքները հոգալու համար ստեղծված աշխատանքային խմբի կողմից, ըստ անհրաժեշտության, կհամակարգվի և կբավարարվի քաղաքացիների կարիքները։
Ոլորտային հասարակական կազմակերպություններին ևս հորդորում ենք յուրաքանչյուր նախաձեռնություն սկսելուց առաջ դրա իրականացման անհրաժեշտությունը քննարկել ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հետ»։

There is no need to collect aid for those displaced from Nagorno-Karabakh
"Due to the situation in Nagorno-Karabakh, some individuals and private initiatives are organizing the collection of food, clothing, and necessities which is not needed.
We urge you to refrain from initiating such processes to avoid untargeted distribution of resources. The working group created to take care of the transportation and living needs of displaced people from Nagorno-Karabakh will, as necessary, coordinate and meet the needs of the citizens.
We also urge the sectoral non-governmental organizations to discuss the necessity of its implementation with the RA Ministry of Labor and Social Affairs before starting each initiative."