ՀՀ ԱԱԾ-ն ձեռնարկելու է օրենքով նախատեսված գործուն միջոցներ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ներկայումս Հայաստանի Հանրապետությունում առկա են զանգվածային անկարգությունների կազմակերպման  և իրականացման իրական վտանգներ, ուստի հորդորում ենք տուրք չտալ հնարավոր սադրանքներին, ցուցաբերել քաղաքացիական բարձր պատասխանատվություն, զերծ մնալ հանրության մեջ ատելություն, թշնամանք տարածելու, հրապարակային ելույթներում բռնություն գործադրելու կոչեր կամ որպես բռնություն ընկալվող արտահայտություններ հնչեցնելու անթույլատրելի գործելաոճից, որոնք իրական նախադրյալներ կարող են ստեղծել երկրի ներքին անվտանգության խաթարման կամ այլ հանցավոր դրսևորումների կատարման համար։
«ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը ձեռնարկելու է օրենքով նախատեսված գործուն միջոցներ՝ երկրի սահմանադրական կարգը պահպանելու, պետության և քաղաքացիների իրավունքներն ու օրինական շահերը պաշտպանելու ուղղությամբ՝ չեզոքացնելով Հայաստանի Հանրապետության ներքին անվտանգությունն ապակայունացնող ցանկացած տեսակի գործողություն։
Կոչ ենք անում մեր քաղաքացիներին չտրվել սադրիչ գործողությունների, դրսևորել բացառապես օրինապաշտ վարքագիծ և տուրք չտալ երկրի ներքին անվտանգությունն ապակայունացնող սադրիչ կոչերին ու հորդորներին, պահպանել զգոնություն, թույլ չտալ իրավակարգի խախտումներ»,- ասված է հայտարարությունում։

RA NSS will take effective measures provided by law
The National Security Service of the Republic of Armenia informs that currently, there are real dangers of organizing and carrying out mass riots in the Republic of Armenia. Therefore, we urge you not to pay tribute to possible provocations, to show high civil responsibility, to refrain from spreading hatred and enmity in public, calls for violence in public speeches, or from the impermissible practice of uttering expressions perceived as violence, which can create absolute prerequisites for disrupting the country's internal security or committing other criminal acts.
"The National Security Service of the Republic of Armenia will take effective measures provided by law to maintain the country's constitutional order, to protect the rights and legitimate interests of the state and citizens, neutralizing any type of action destabilizing the internal security of the Republic of Armenia.
We call on our citizens not to engage in provocative actions, to demonstrate exclusively law-abiding behavior and not to pay tribute to provocative calls and exhortations that destabilize the internal security of the country, to maintain vigilance, not to allow violations of the legal system," the statement said.