ՀՀ ԱԱԾ-ն ձեռնարկելու է օրենքով նախատեսված գործուն միջոցներ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ներկայումս Հայաստանի Հանրապետությունում առկա են զանգվածային անկարգությունների կազմակերպման  և իրականացման իրական վտանգներ, ուստի հորդորում ենք տուրք չտալ հնարավոր սադրանքներին, ցուցաբերել քաղաքացիական բարձր պատասխանատվություն, զերծ մնալ հանրության մեջ ատելություն, թշնամանք տարածելու, հրապարակային ելույթներում բռնություն գործադրելու կոչեր կամ որպես բռնություն ընկալվող արտահայտություններ հնչեցնելու անթույլատրելի գործելաոճից, որոնք իրական նախադրյալներ կարող են ստեղծել երկրի ներքին անվտանգության խաթարման կամ այլ հանցավոր դրսևորումների կատարման համար։
«ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը ձեռնարկելու է օրենքով նախատեսված գործուն միջոցներ՝ երկրի սահմանադրական կարգը պահպանելու, պետության և քաղաքացիների իրավունքներն ու օրինական շահերը պաշտպանելու ուղղությամբ՝ չեզոքացնելով Հայաստանի Հանրապետության ներքին անվտանգությունն ապակայունացնող ցանկացած տեսակի գործողություն։
Կոչ ենք անում մեր քաղաքացիներին չտրվել սադրիչ գործողությունների, դրսևորել բացառապես օրինապաշտ վարքագիծ և տուրք չտալ երկրի ներքին անվտանգությունն ապակայունացնող սադրիչ կոչերին ու հորդորներին, պահպանել զգոնություն, թույլ չտալ իրավակարգի խախտումներ»,- ասված է հայտարարությունում։

СНБ РА примет эффективные меры, предусмотренные законом
СНБ РА сообщает, что в настоящее время в Республике Армения существуют реальные угрозы организации и осуществления массовых беспорядков, поэтому мы призываем не поддаваться возможным провокациям, проявлять высокую гражданскую ответственность, воздерживаться от недопустимой практики призывов к насилию или выражений в публичных выступлениях, воспринимаемых как насилие, что может создать реальные предпосылки для нарушения внутренней безопасности страны или совершения иных преступных деяний.
Служба национальной безопасности Республики Армения предпримет предусмотренные законом действенные меры по сохранению конституционного строя страны, защите прав и законных интересов государства и граждан, нейтрализуя любые действия, дестабилизирующие внутреннюю безопасность Республики Армения.
Призываем наших граждан не поддаваться провокационным действиям, проявлять исключительно законопослушное поведение и не поддаваться провокационным призывам, дестабилизирующим внутреннюю безопасность страны, сохранять бдительность, не допускать нарушений правопорядка.