Երևանում հայտնաբերվել է Ռուսաստանում և Հայաստանում հայտնի բլոգերի կնոջ դին
Առեղծվածային դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 21:30-ի սահմաններում Երևանի 1-03 շտապօգնությունից ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ բժիշկների հերթապահ խումբը կանչով մեկնել է Տպագրիչների 6-րդ շենքի բնակարաններից մեկը, որտեղ հայտնաբերել են կնոջ դի:
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, ոստիկաններն ու քննիչները նշված տանը հայտնաբերել են երիտասարդ կնոջ դի։ Դեպքի փաստով քննչական բաժնում սպանություն հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են մահացածի ինքնությունը։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ մահացածը Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացի է, իսկ նրա ամուսինը Ռուսաստանում և Հայաստանում հայտնի բլոգեր է։ Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։

В Ереване обнаружено тело жены известного в России и Армении блогера
Загадочный инцидент произошел в Ереване. Около 21:30 из машины скорой помощи Еревана 1-03 в центр оперативного управления Полиции МВД РА поступил сигнал о том, что дежурная группа врачей выехала в одну из квартир 6-го корпуса по ул. Тпагричнер, где нашли тело женщины.
Как сообщает Shamshyan.com , в упомянутом доме полицейские и следователи обнаружили тело молодой женщины. По материалам дела в следственном отделе возбуждено уголовное дело по признакам убийства. Полиция и следственное управление устанавливают личность погибшей.
По данным источника, погибшая является гражданкой РФ, а ее муж – известным в России и Армении блогером. Постановлением следователя назначена судебно-медицинская экспертиза.