Քերոբյանը Գերմանիայում մի շարք ընկերությունների առաջարկել է ներկայացուցչություններ բացել ՀՀ-ում
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը Ֆրանկֆուրտ քաղաքում անցկացվող Ներդրումների կառավարման ցուցահանդեսի շրջանակում հայկական տաղավարում հանդիպել է Փոքր ու միջին բիզնեսի գերմանական ասոցիացիայի գործարար ոլորտի մենեջեր Ռեյնոլդ Ունգերն-Շտերնբերգի հետ։ Այն գերմանական  խոշորագույն ասոցիացիա է, որի կազմում ընդգրկված է երկրի աշխատակիցների 60%-ը։
Վահան Քերոբյանը ներկայացրել է ՀՀ տնտեսական աճի բարձր ցուցանիշները և նշել, որ աճը հիմնականում պայմանավորված է ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներով։
Տեղեկացնելով, որ վերջին տարվա ընթացքում բազմաթիվ ընկերություններ են տեղափոխվել ու հիմնադրվել ՀՀ-ում՝ Վահան Քերոբյանն առաջարկել է ասոցիացիայի կազմում ընդգրկված ընկերություններին ևս դիտարկել Հայաստանում գործունեություն իրականացնելու և ներկայացուցչություններ բացելու հնարավորությունը։
Ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն տնտեսության ոլորտում առկա ներուժի, պետական օժանդակության գործիքների մասին տեղակատվությունը փոխանցել գերմանական ընկերություններին՝ հնարավոր համագործակցության հեռանկարով։

Kerobyan offered several companies in Germany to open representative offices in Armenia
The delegation headed by Minister of Economy of Armenia Vahan Kerobyan met with Reinold Ungern-Sternberg, manager of the business sector of the German Association of Small and Medium Businesses, in the Armenian pavilion within the framework of the Investment Management Exhibition being held in Frankfurt. It is the largest German association and includes 60% of the country's employees.
Vahan Kerobyan presented the high indicators of RA's economic growth and noted that the change is mainly due to the reforms implemented in the sector.
Informing that many companies have moved and been founded in Armenia during the last year, Vahan Kerobyan suggested that the companies included in the association should also consider the possibility of conducting activities in Armenia and opening representative offices.
An agreement was reached to transfer information about the existing potential in the economic sector through state aid instruments to German companies with the prospect of possible cooperation.