ՊԵԿ-ը Բագրատաշենի մաքսակետում «Վայլդբերրիզ»-ի կողմից իրականացված բեռնափոխադրումների ժամանակ անճշտություններ է հայտնաբերել
Պետական եկամուտների կոմիտեի Արևելյան մաքսատուն վարչության Բագրատաշեն կետ-բաժնում իրականացված մաքսային հսկողության ընթացքում «ՎԱՅԼԴԲԵՐՐԻԶ» ՍՊ ընկերության մոտ հայտնաբերվել են մաքսային կանոնների խախտման դեպքեր՝ ներմուծման ժամանակ ապրանքների թերհայտարարագրումների, իսկ արտահանման ժամանակ ապրանքների ավել հայտարարագրումների հետ կապված։
Մասնավորապես, ուսումնասիրությունները ցույց են տվել, որ ընկերության կողմից օգոստոս ամսին իրականացված ներմուծումների ժամանակ ձևակերպված երկու տարանցման հայտարարագրերում սխալ է հայտարարագրվել ապրանքների փաստացի քաշը։ Մասնավորապես, մի դեպքում՝ բեռի փաստաթղթերով ձևակերպված քաշը պակաս է ցույց տրվել բեռի իրական քաշից մոտ 2 տոննայով, իսկ մեկ այլ դեպքում՝ մոտ 2,6 տոննայով։ Վերոգրյալով պայմանավորված, ձևակերպված բեռներն ուղարկվել են մաքսային պահեստ՝ հետագա հսկողական աշխատանքներն իրականացնելու նպատակով։
Բացի այդ, նույն ընկերության կողմից մաքսային կանոնների խախտումներ են թույլ տրվել նաև արտահանումների իրականացման ժամանակ։ Այսպես, ընկերության կողմից հուլիս ամսին ձևակերպված  տարանցման հայտարարագրով արտահանվող ապրանքների տվյալները (քաշը, գինը) չեն համապատասխանել տարանցման հայտարարագրին կցված փաստաթղթերով ներմուծված ապրանքների տվյալներին։ Այսինքն, տարանցման հայտարարագրով ձևակերպված ապրանքների փաստաթղթային հսկողությունից պարզվել է, որ նախկինում ներմուծված, այնուհետև հետ արտահանվող ապրանքների ընդհանուր արժեքը մոտ 7-ից 8 անգամ գերազանցում է իրական արժեքը։
Փաստի առթիվ կազմվել է մաքսային կանոնների խախտման վերաբերյալ արձանագրություն՝ «Մաքսային կարգավորման մասին» ՀՀ օրենքի 316-րդ հոդվածի հատկանիշներով։

КГД обнаружила неточности при перевозке грузов, осуществляемой компанией «Wildberries» на таможенном пункте Баграташен.
В ходе таможенного контроля, проведенного в Баграташенском филиале Восточного таможенного управления Комитета государственных доходов, у компании ИП "WILDBERRIES" выявили случаи нарушения таможенных правил, связанные с занижением декларирования товаров при импорте и завышением декларирования товаров при экспорте. .
В частности, исследования показали, что фактический вес товара был неправильно указан в двух транзитных декларациях, составленных компанией во время импорта, осуществленного в августе. В частности, в одном случае вес, указанный в грузовых документах, оказался меньше фактического веса груза примерно на 2 тонны, а в другом - примерно на 2,6 тонны. В связи с вышеизложенным оформленные грузы были отправлены на таможенный склад для проведения дальнейших контрольных работ.
Кроме того, эта же компания допустила нарушения таможенных правил при экспорте. Таким образом, данные (вес, цена) вывезенного товара с транзитной декларацией, сформулированной компанией в июле, не соответствовали данным ввозимого товара с документами, приложенными к транзитной декларации. Иными словами, в результате документального контроля товаров, сформулированных в транзитной декларации, выяснилось, что общая стоимость товаров, которые ранее были ввезены, а затем реэкспортированы, примерно в 7-8 раз превышает реальную стоимость.
По факту составлен протокол о нарушении таможенных правил в соответствии со статьей 316 Закона РА "О таможенном регулировании".