ՊՆ-ում օտարերկրյա ռազմական կցորդներին է ներկայացվել հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված օպերատիվ իրավիճակը
Սեպտեմբերի 6-ին ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ճեպազրույց Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա ռազմական կցորդների և ներկայացուցիչների հետ։
Ճեպազրույցի ընթացքում ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը ռազմական կցորդներին է ներկայացրել վերջին օրերի ընթացքում հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված օպերատիվ իրավիճակը, պատասխանել է հետաքրքրող հարցերին։
Նշվել է, որ ՀՀ զինված ուժերն իրենց պարտականությունների շրջանակներում ձեռնարկում են բոլոր անհրաժեշտ քայլերը` իրավիճակի հետագա սրացում թույլ չտալու համար։

The operational situation on the Armenian-Azerbaijani border was presented to foreign military attachés at the Ministry of Defense
On September 6, a briefing with foreign military attachés and representatives accredited in the Republic of Armenia was held in the administrative complex of the Ministry of Defense.
During the briefing, the head of the defense policy and international cooperation department of the Ministry of Defense, Levon Ayvazyan, presented to the military attachés the operational situation created on the Armenian-Azerbaijani border during the last few days and answered exciting questions.
It was noted that the RA armed forces are taking all the necessary steps within the framework of their duties to prevent further escalation of the situation.