Հայաստան կժամանի Ֆրանսիայի ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը կարգադրություն է ստորագրել Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Լուի Բուրլանժի գլխավորած պատվիրակության ընդունելության մասին:
«Ղեկավարվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 12-րդ կետով՝ կարգադրում եմ.
1. Կազմակերպել 2023 թվականի սեպտեմբերի 13-16-ը Հայաստանի Հանրապետություն ժամանող՝ Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Լուի Բուրլանժի գլխավորած պատվիրակությունը:
2. Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանին՝ ընդունել պատվիրակությանը:
3. Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դ. Առաքելյանին՝ պատվիրակության ընդունելությունը կազմակերպել Ազգային ժողովի նախագահի 2018 թվականի հունվարի 25-ի «Ներկայացուցչական ծախսերի իրականացման և հուշանվերների տրամադրման կարգի մասին» Կ-22-Ա կարգադրության համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության 2023 թվականի պետական բյուջեով Ազգային ժողովին այդ նպատակի համար հատկացված միջոցների հաշվին»:

The Chairman of the Foreign Affairs Committee of the National Assembly of France will arrive in Armenia
RA NA Speaker Alen Simonyan signed an order on the reception of the delegation led by Jean-Louis Bourlanges, the chairman of the Foreign Relations Committee of the French National Assembly.
"Guided by Article 5, Part 2, Clause 12 of the "Regulations of the National Assembly" constitutional law, I order.
1. To organize the delegation led by Jean-Louis Bourlanges, the chairman of the Foreign Relations Committee of the French National Assembly, arriving in the Republic of Armenia on September 13-16, 2023.
2. Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly, Sargis Khandanyan, to receive the delegation.
3. Head of the staff of the National Assembly, Secretary-General D. Arakelyan, to organize the reception of the delegation by the K-22-A order of the President of the National Assembly of January 25, 2018, "On the procedure for the implementation of representation expenses and the provision of souvenirs," at the expense of the funds allocated to the National Assembly for that purpose by the 2023 state budget of the Republic of Armenia.