ՎԶԵԲ-ի առաջին փոխնախագահն այսօր կժամանի Երևան
Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի առաջին փոխնախագահ և Հաճախորդների ծառայությունների խմբի ղեկավար Յուրգեն Ռիգտերինկը  մեկշաբաթյա այց կկատարի Հարավային Կովկասի տարածաշրջան:
Ինչպես հայտնում է ՎԶԵԲ-ի մամուլի ծառայությունը, այցը կմեկնարկի Հայաստանում, այնուհետև կշարունակվի Վրաստանում  և կավարտվի Ադրբեջանում։
Առաջին փոխնախագահ Ռիգտերինկը, ՎԶԵԲ-ի Արևելյան Եվրոպայի ու Կովկասի գծով գործադիր տնօրեն Մատեո Պատրոնեի ուղեկցությամբ կհանդիպի պետական պաշտոնյաների, կենտրոնական բանկերի ղեկավար կազմի, բիզնես առաջնորդների և յուրաքանչյուր երկրում միջազգային ֆինանսական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ: Նա նաև կներկայացնի ՎԶԵԲ-ի Կովկասի տարածաշրջանի նախկին տնօրեն Կատարինա Բյորլին Հանսենին հաջորդող Ալկիս Վրյենիոս Դրակինոսին։
Հայաստանում առաջին փոխնախագահը վարկային գծի տրամադրման պայմանագիր կստորագրի տեղական գործընկեր բանկի հետ՝ միտված մասնավոր հատվածի զարգացման հետագա խթանմանը։ Վրաստանում  Ռիգտերինկը կազդարարի նոր նախագծի մեկնարկի մասին ՎԶԵԲ-ի հիմնական գործընկեր բանկերից մեկի հետ՝ որպես փոքր և միջին ձեռնարկություններին աջակցելու Բանկի հանձնառության մաս: Ադրբեջանում նա կմասնակցի Մասնագիտական կրթության պետական գործակալության  կողմից կազմակերպված տեխնիկական և մասնագիտականկրթության և ուսուցման պետական-մասնավոր համագործակցության ծրագրի մեկնարկին, որն ուղղված է սննդի արտադրության ոլորտում հմտությունների զարգացմանը:

The first vice president of EBRD will arrive in Yerevan today
First Vice President of the European Bank for Reconstruction and Development and Head of Client Services Group, Jürgen Rigterink, will pay a one-week visit to the South Caucasus region.
As the EBRD press service reports, the visit will start in Armenia, continue in Georgia, and end in Azerbaijan.
First Vice President Rigterink, accompanied by EBRD Executive Director for Eastern Europe and Caucasus Matteo Patrone, will meet with government officials, central bank executives, business leaders, and representatives of international financial organizations in each country. He will also introduce Alkis Vryenios Drakinos, succeeding Katarina Bjorlin Hansen, former EBRD's Caucasus region director.
The First Vice President of Armenia will sign a credit line agreement with a local partner bank to promote the private sector's development further. In Georgia, Rigterink will announce the launch of a new project with one of the EBRD's central partner banks as part of the Bank's commitment to supporting small and medium-sized enterprises. In Azerbaijan, he will participate in the launch of a public-private partnership program for technical and vocational education and training organized by the State Agency for Vocational Education, aimed at developing skills in the field of food production.