«Այսօր այցելեցի Երևանի նորակառույց թիվ 116 հիմնական դպրոց: Ծրագիրն իրականացվել է ՀՀ կառավարության և Ասիական զարգացման բանկի կողմից դպրոցների «Սեյսմիկ անվտանգության բարելավման ծրագրի» շրջանակում:
Ընդհանուր առմամբ, դպրոցի կառուցմանը տրամադրվել է 1 մլրդ 391,5 մլն դրամ: Այն համալրվել է նաև նոր գույքով , որի համար հատկացվել է 35,8 մլն դրամ: Ուսումնական հաստատությունում սովորում է 465 աշակերտ»,- այս մասին ասվում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի «Ֆեյսբուքի» էջում արված գրառման մեջ, որին կից հրապարակվել է նաև այցի տեսանյութը։

Сегодня я посетил недавно построенную начальную школу №116 в Ереване. Премьер-министр (ВИДЕО)
«Сегодня я посетил недавно построенную начальную школу №116 в Ереване. Проект реализован правительством РА и Азиатским банком развития в рамках «Программы повышения сейсмической безопасности» школ.
В целом на строительство школы было выделено 1 миллиард 391,5 миллиона драмов. Школа оборудована новым имуществом, на что было выделено 35,8 млн драмов. В учебном заведении обучаются 465 школьников ", - сообщил премьер-министр Никол Пашинян в сообщении на своей странице в Facebook, приложив видео визита.