Վարչապետը մասնակցել է Մուրացանի անվան թիվ 18 հիմնական դպրոցի բացման արարողությանը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Սեպտեմբերի 1-ին ներկա եմ գտնվել նաև Երևանի Մուրացանի անվան թիվ 18 հիմնական դպրոցի բացման արարողությանն ու առաջին դասարանցիների նորամուտին նվիրված միջոցառմանը:
Դպրոցի նախկին շենքը քանդվել է, վերակառուցման ժամանակ պահպանվել է միայն նախկին շենքի ճակատային պատը, որը պատմամշակութային արժեք ունի: Նոր շենքն ամբողջությամբ կառուցվել է երկաթբետոնե կոնստրուկտիվ լուծումներով: Շենքի սեյսմիկ ամրությունը հաշվարկված է 9 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժի համար»,- այս մասին ասվում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի «Ֆեյսբուքի» էջում արված գրառման մեջ, որին կից հրապարակվել է նաև տեսանյութ։

Премьер-министр принял участие в церемонии открытия начальной школы №18 Мурацана (ВИДЕО)
« 1 сентября я также присутствовал на церемонии открытия ереванской начальной школы №18 Мурацана и мероприятии, посвященном началу учебного года.
Бывшее здание школы было снесено, при реконструкции сохранилась только фасадная стена бывшего здания, имеющая историческую и культурную ценность. Новое здание полностью построено с использованием железобетонных конструктивных решений. Сейсмическая прочность здания рассчитана на 9-балльное землетрясение ", - сообщил премьер-министр Никол Пашинян в сообщении на своей странице в Facebook, сопровождаемом видео.