Գիշերն ադրբեջանական կողմը կրակոցներ է արձակել «Սյունիք» օդանավակայանի ուղղությամբ
Սեպտեմբերի 2-ին ՀՀ Քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում սպանության փորձ հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Այդ օրը՝ ժամը 03:00-ի սահմաններում, ադրբեջանական կողմից վերահսկվող «Աղքյանդ» կոչվող տարածքից «Սյունիք» օդանավակայանի ուղղությամբ կրակոցներ են արձակվել:
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, եղել է 3 կրակոց, որից 2-ը դիպչել են օդանավակայանի ժամանման սրահի և կարգավարի սենյակի արտաքին պատերին, ներթափանցել ներս և վնասել գույքը: Աղբյուրի տեղեկություններով՝ կրակոցների արդյունքում տուժածներ չկան:

At night, the Azerbaijani side opened fire in the direction of "Syunik" airport
On September 2, criminal proceedings were initiated in the Syunik region Investigation Department of the RA Investigative Committee on the grounds of attempted murder. On that day, at around 03:00, shots were fired from the area called "Aghkyand," controlled by Azerbaijan, in the direction of "Syunik" airport.
According to Shamshyan.com, 3 shots, 2 of which hit the outer walls of the airport's arrival hall and control room, penetrated inside and damaged the property. According to the source, there were no casualties due to the shooting.